خبرنگاری یعنی نام داری ولی نان نه!

شناسهٔ خبر: 56148 -
چاپ خبر چاپ خبر
تا خبرنگاری، زیر بنای اقتصادی زندگی اش توام با آرامش فکری اش تامین نباشد تلاش برای خبری توأم با عینیت و صحت آب در هاون کوفتن و باد به غربال پیمودن است.

به گزارش یار خراسانی ، از دور زیباست … ژست قشنگی دارد … می گویند خبرنگار است ، روزنامه نگار است… روشنفکر است … می نویسد … عجب قلمی … به به …. چه و چه ! ولی نمی دانند که معاشی دارد.

همه می گویند اینها نانشان در روغن است البته داریم کسانی که به واسطه فروش غیرتشان ناشنان روغنی شده است ، آنها را عرض نمی کنم ولی حقیقت آن است که برخی شان راه برگشت ندارند.

آری دوباره ۱۷ مرداد رسید و روز خبرنگار ، پیام های مختلف از رئیس جمهور ، رئیس مجلس ، وزیر فرهنگ و ارشاد و…. همه و همه به خبرنگاران رسید اما اینکه کسی یاد آور شد که آیا خبرنگاری جزء حرفه های سخت است آیا کسی در مورد ثبات شغلی این عاشقان حقیقت سخنی گفت؟ آیا کسی به یاد آورد که ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی که می گوید برای مشاغل سخت هر سال کاری معادل ۱/۵ سال است و خبرنگاری جزء مشاغل سخت است!

این قشر خبرنگار که جویای نور ، این قشر نویسنده که گویای حقیقتند با چنین بهایی و با چنین نگاهی از جانب مسئولین قطعاً شیبی نزولی خواهند یافت.

همه می دانیم که اگر نشریات و نهادی های کنترل عمومی نباشند تلاش برای توسعه ، تلخندی است دردناک و داستان توسعه بدل به تراژی ای باورنکردنی می شود… ای کاش کسی یافت می شد که این دردها را عمیقاً می پذیرفت که تا خبرنگاری زیر بنای اقتصادی زندگی اش توام با آرامش فکری اش تامین نباشد تلاش برای خبری توأم با عینیت و صحت آب در هاون کوفتن و باد به غربال پیمودن است…

و به براستی خبرنگاری یعنی سم شیرین! یعنی تلاش برای روشنگری، یعنی نام داری ولی نان نه!

نویسنده: رضا کفاشیان

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.