امام جمعه کاشمر:

جاده شادمهر به انابد قتلگاه مردم شده است

شناسهٔ خبر: 180616 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه سه راهی شادمهر تا انابد قتلگاه مردم شده است، اذعان کرد: دوبانده شدن جاده شادمهر به انابد از خواسته‌ها و مطالبات به حق مردم است که باید در دستور کار مسئولان و نمایندگان قرار گیرد.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام جواد طاهری، امام جمعه کاشمر پیش از ظهر امروز در آئین بزرگداشت هشتاد و چهارمین سالگرد شهید مدرس (ره) که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات آرامگاه شهید مدرس برگزار شد اظهار داشت: کاشمر دومین شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی کشور است که صدها جلسه زیارتی قرآن در این شهرستان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه کاشمر زادگاه علمای بزرگی است و مفسرین و مجتهدان زیادی در این شهرستان تربیت شده‌اند، خاطرنشان کرد: مشکل کلیدی و مهم مردم معیشت است و به قانون هایی نیاز دارند که سریعتر ریل گذاری و رونق سفره مردم بیشتر شود.

امام جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه قانون های ما آنقدر زیاد شده که شاید خود نمایندگان نتوانند حتی آنها را مطالعه کنند و باید کیفیت قانون ها به جای کمیت ها بند نظر مجلس قرار گیرد، تصریح کرد: برخی قانون ها آنقدر پیچ و خم ایجاد می کند که اجرای آن با مشکل روبرو می شود.

وی با بیان اینکه سه راهی شادمهر تا انابد قتلگاه مردم شده و مسیر شهرستان های همجوار به تهران و سبزوار از این مسیر است، اذعان کرد:  دوبانده شدن جاده شادمهر به انابد از خواسته ها و مطالبات به حق مردم است که باید در دستور کار مسئولان و نمایندگان قرار گیرد.

حجت الاسلام طاهری با تاکید بر اینکه تقویت گیاهان دارویی، طب سنتی، راه اندازی و تقویت فرودگاه شهرستان و… از خواسته های مردم است که باید در دستور کار قرار گیرد، عنوان کرد: حسین آباد از مناطق حاشیه نشین کاشمر است که مردم آنجا تحت فشار هستند و باید مشکل این حاشیه شهر برطرف شود.

 

آرامگاه شهید مدرس باید قطب فرهنگی باشد / ویژگی فقاهت و علم شهید مدرس کمتر مورد توجه قرار گرفته است
طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی استان قدس رضوی در این نشست اظهار داشت: در سازمان علمی و فرهنگی استان قدس درصدد این هستیم تا آرامگاه شهید مدرس را به عنوان یک قطب علمی و فرهنگی تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه شهید مدرس تنها منحصر به مجلس می شود در صورتی که به فقاهت و علم شهید مدرس، تواضع و مردم داری شهید مدرس کمتر پرداخته می شود، خاطرنشان کرد: رشته مدرس شناسی و کار پژوهشی در استان قدس آغاز خواهد شد تا قطب فرهنگی در این شهرستان محقق شود.

 

طمع و ترس در وجود شهید مدرس نبود / مدرس در اوج خفقان رضاخانی صحبت از جمهوری اسلامی می کرد
حجت الاسلام نیک بین، نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی در این نشست با بیان اینکه خداوند دو ویژگی ترس و طمع را به مدرس نداده بود، اظهار داشت: آن چیزی که باعث می شود که برخی از امثال ما دست دراز داشته باشند طمع است و آن چیزی که باعث می شود حرف حق را نزنیم ترس است و مدرس این دو ویژگی را نداشت.

وی با بیان اینکه مدرس در اوج خفقان رضاخانی حرف از جمهوری اسلامی، تمدن اسلامی و اقامه دین و عدل می زند چون طمع و ترس ندارد، خاطرنشان کرد: برخی از نمایندگان مجاهدان در مجلس پیگیر لوایح و مصوبات هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.