مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

ضرورت راه اندازی ۴۰ پایگاه اورژانس جدید در مشهد / سامانه اورژانس ۱۱۵ به‌صورت تجمیعی در مرکز استان راه‌اندازی می‌شود

شناسهٔ خبر: 180517 -
چاپ خبر چاپ خبر
یزدانی از راه‌اندازی سامانه اورژانس 115 به‌صورت تجمیعی در مرکز استان خبر داد و گفت: مشهد باید 150 پایگاه اورژانس فعالیت داشته باشد که در حال حاضر تنها 75 پایگاه داریم و کمبود نیرو، پایگاه و همچنین گره‌های کور ترافیکی از مشکلات اورژانس در شهر مشهد است.

علی یزدانی، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: زمان استاندارد رسیدن تیم پزشکی بر بالین مصدومان تصادفی در جاده‌ها ۱۵ دقیقه است که در مشهد به دلیل تراکم جمعیتی، کمبود پایگاه‌های اورژانس و همچنین ترافیک ممکن است به بیش از ۱۵ دقیقه برسد.

وی با تأکید بر اینکه زمان رسیدن اورژانس در تصادفات جاده‌ای شهرستان خلیل‌آباد ۱۵ دقیقه و در تصادفات شهری ۸ دقیقه است که برابر گزارش‌ها استاندارد لازم را برخوردار است، خاطرنشان کرد: با تکمیل مرکز اورژانش در شهر کندر، ارائه خدمات اورژانسی بیش از این خواهد شد.

رئیس حوادث مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه‌اندازی سامانه اورژانس ۱۱۵ به‌صورت تجمیعی در مرکز استان خبر داد و تصریح کرد: مرکز پیام ۴ شهرستان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به‌صورت تجمیعی اداره می‌شود و در حال فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای تجمیع مراکز پیام در ۱۰ شهرستان دیگر هستیم.

وی با اشاره به اینکه خلیل‌آباد هنوز به‌صورت آنالوگ و اپراتور فعالیت می‌کند و باید هر چه سریع‌تر این طرح در شهرستان اجرایی شود، اذعان کرد: بعد از اجرای طرح تجمیع مراکز پیام اورژانس، نیروهایی که در قسمت اپراتور فعالیت می‌کنند به مأموریت‌های دیگر اضافه می‌شوند.

یزدانی با تأکید بر اینکه علاوه بر پزشکان، نیروهای متخصص دیگری هم در مراکز ۱۱۵ استان مستقر هستند تا مشاوره لازم را به بیمار ارائه دهند، عنوان کرد: مشهد باید ۱۵۰ پایگاه اورژانس فعالیت داشته باشد که در حال حاضر تنها ۷۵ پایگاه داریم و کمبود نیرو، پایگاه و همچنین گره‌های کور ترافیکی از مشکلات اورژانس در شهر مشهد است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.