تصمیمات گرفته شده برای حل مشکلات هپکو ناکافی است

شناسهٔ خبر: 180332 -
چاپ خبر چاپ خبر


موسوی با اشاره به اینکه تصمیمات گرفته شده برای حل مشکلات هپکو ناکافی و این شرکت خط قرمز اقتصاد در حوزه صنعتی است گفت: به عنوان یک سهامدار عادی به هپکو نگاه نمی‌کنیم و سازمان تامین اجتماعی با تزریق ۱۲۰۰ میلیارد تومان منابع مالی به هپکو ثابت کرد که سهامدار عادی نیست و مسئولانه نسبت به اتفاقات این شرکت پیگیر مشکلات آن خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ میرهاشم موسوی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه فراکسیون کارگری مجلس با تشکل های کارگری استان گفت: ورود بسیجی‌وار و به کارگیری روحیه جهادی با نگاه راهبردی برای حل مسائل و اتخاذ راهکار مناسب برای برون رفت از مشکلات است که باید مورد توجه باشد.

 
موسوی اظهار کرد: آرمان و هدف سازمان تامین اجتماعی آرمان ایجاد آرامش، عدالت و امنیت است و صاحبان اصلی آرامش و امنیت جامعه کارگری و کارفرمایی هستند.
 
وی ادامه داد: باید آرامش و امنیت را برای افق در آینده نیز ترسیم کرد و طبیعی است اگر در نگاه راهبردی به صندوق‌داری در تامین اجتماعی سازوکار ایجاد آرامش و امنیت برای کارگران دیده شده است و کار را در محیط واقعی خود برای رونق تولید و توسعه در اقتصاد کلان طوری رقم زد که آسایش برای آیندگان تضمین شود.
 
 وی با اشاره به اینکه یک فضای جنگ همه جانبه اقتصادی در کشور وجود دارد که پشت این جنگ تحریم و ناجوانمردی قرار گرفته است بیان کرد: اما در عین حال ظرفیت‌هایی قرار گرفته که می‌تواند جهش در تولید را رقم بزند و بهره گیری از این ظرفیت ها بر سرمایه انسانی متمرکز است. 
 
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: هر چقدر بتوانیم دغدغه سرمایه انسانی را در محیط کاری به حداقل برسانیم، می‌توانیم بگوئیم افق روشنی برای آینده کشور در حوزه پیشرفت اقتصادی در حوزه صنعتی و غیرصنعتی رقم بزنیم.
 
وی افزود: افق‌های راهبردی در نظام برنامه‌ریزی با حضور در جمع جامعه کارگری و بررسی مشکلات هدفگذاری خواهد شد.
 
موسوی یادآور شد: تحول عملیاتی در گرو حضور میدانی در محیط‌های کار با نقطه‌زنی به منظور اصلاحات مستمر صورت خواهد گرفت تا شاهد جهش‌های اساسی در حوزه اقتصاد و صنعت رقم بخورد.
 
وی ادامه داد: ارزش اقتصاد در کشور و ارزش پول ملی به کار و تولید وابسته و بهبود کسب‌وکار با حمایت از نیروی کار و سرمایه‌های انسانی با تاکید بر نگاه سه جانبه گرایی (دولت، کارگر و کارفرما) و اصلاح اقتصادی برای کشور ارزش آفرینی خواهد کرد.
 
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: گره‌گشایی و حل مسائل با نگاه به توسعه زیرساختی باید یک اولویت باشد چراکه خیلی از مشکلات نیازی به بودجه، زنجیره تامین و … ندارد و فقط کافی است به مسائل با رویکرد حل مشکلات نگاه کرد تا بتوان موانع را از سر راه برداشت. 
 
وی اظهار کرد: با بازکردن گره‌های کوچک موانع بزرگی از سر راه تولید برداشته می‌شود تا چرخ تولید شتابان به حرکت درآید.
 
موسوی با اشاره به اینکه تصمیمات گرفته شده برای حل مشکلات هپکو ناکافی و این شرکت خط قرمز اقتصاد در حوزه صنعتی است گفت: به عنوان یک سهامدار عادی به هپکو نگاه نمی‌کنیم و سازمان تامین اجتماعی با تزریق ۱۲۰۰ میلیارد تومان منابع مالی به هپکو ثابت کرد که سهامدار عادی نیست و مسئولانه نسبت به اتفاقات این شرکت پیگیر مشکلات آن خواهیم بود.
 
وی افزود: هپکو ظرفیت بالایی در حوزه تولید کشور دارد و در حمایت از تولید ملی نباید مشابه تولیدی داخلی از سایر کشورها با هر سازوکاری به ایران وارد شود که آسیب جدی به کارخانجات همانند هپکو وارد خواهد کرد.
 
موسوی اظهار کرد: به مجموعه شرکت‌های وابسته به شستا به صورت شفاهی دستور داده شده است که تحت هیچ شرایطی کالایی که در شرکت هپکو تولید می‌شود را بخواهند از خارج از کشور وارد کنند و حق ندارن تجهیزاتی که در هپکو تولید می‌شود را واردات کنند تا بتوان با حمایت از تولید زمینه احیا و توسعه آن را فراهم کرد و این دستور را پس از برگشت از استان مرکزی کتبا اعلام خواهم کرد. 
 
وی خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت بوجود آمده در این شرکت صیانت کرد که همانا استفاده از فرصت‌هایی است که در این مجموعه تولیدی شکل گرفته است و با اصلاح مدیریتی در معاونت اقتصادی سازمان تامین اجتماعی بتوان هپکو را به عنوان یک شرکت برتر نشان داد.
 
انتهای پیام ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.