تکمیل عملیات انتقال آب پرسه سو به ۵۰ روستا نیازمند تامین اعتبار/مشارکت نیکوکار در تامین آب شهر یکه سعود

شناسهٔ خبر: 180210 -
چاپ خبر چاپ خبر


غلامحسین ساقی گفت: در شهرستان راز و جرگلان، تکمیل عملیات انتقال آب از منطقه پرسه سو به بیش از ۵۰ روستا در این شهرستان به اختصاص اعتبارات کافی و به موقع نیاز دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  عصراترک، غلامحسین ساقی،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان راز و جرگلان به ویژه در بخش جرگلان متاسفانه حتی در سال های ترسالی ( قبل از سال ۹۸) نیز در زمینه تامین و توزیع آب دچار مشکل بوده است.

ساقی گفت: در این شهرستان ۲۱ روستا با تانکر آبرسانی می شدند.

وی عنوان کرد: شرکت آب و فاضلاب استان با همراهی و همکاری فرمانداری این شهرستان توانسته است که مشکلات تامین آب ۱۳ روستا را رفع و تعداد این روستاهایی که با تانکر آبرسانی می شدند را از ۲۱ روستا به هشت روستا برساند و کاهش دهد.

این مسئول در ادامه با یادآوری این مطلب که ویژگی سفره های زیرزمینی آب این شهرستان به گونه ای است که امکان حفر چاه عمیق وجود ندارد، بیان کرد: در این راستا، تامین آب شرب بیش از ۵۰ روستا در این شهرستان از منطقه پرسه سو در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: در این منطقه سه حلقه چاه و اقدامات انتقال آب از پرسه سو به سمت روستاهای هدف آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با بیان اینکه اعتبارات مالی مورد نیاز برای انتقال آب از پرسه سو به روستاهای هدف بسیار زیاد است، عنوان کرد: تکمیل این طرح به اختصاص اعتبارات کافی و به موقع نیاز دارد.

وی درباره تامین آب شرب پایدار شهر یکه سعود نیز بیان کرد: با همت یک نیکوکار چاه آب برای تامین آب این شهر حفر شد.

ساقی افزود: عملیات برق رسانی آن انجام شده است و عملیات بارگذاری خطوط انتقال آب به این شهر نیز به زودی آغاز می شود.

انتهای پیام/

 ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.