- یار خراسانی - http://yarekhorasani.ir -

اشتغال زنان خلیل‌آبادی به کمک صندوق‌های خرد محلی بسیج / زنان روستایی که یاریگر چرخ تولید شدند

ابوالفضل فتوحی، فرمانده سپاه خلیل‌آباد در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: نمایشگاه توانمندی‌های بانوان شهرستان خلیل‌آباد هم‌زمان با هفته بسیج در محل حسینیه حسینی راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه تولیدات بانوان نظیر پوشاک محلی، خشکبار، فراورده‌های انگور،  صنایع‌دستی و دیگر تولیدات غذایی به نمایش گذاشته‌شده است، خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه بالغ‌بر ۱۵ غرفه فعال است که صدها قلم کالاهای ایرانی به دست توانمند بانوان این شهرستان تولیدشده است.

فرمانده سپاه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه این نمایشگاه تا پایان هفته بسیج دایر خواهد بود و علاقه‌مندان می‌تواند برای خرید و بازدید از این نمایشگاه مراجعه کنند، اذعان کرد: غرفه سلامت و آگاهی بخشی هم در این نمایشگاه ایجادشده است و کادر درمانی در سالن برای پاسخ به سؤالات مردم حضور دارند.

وی معرفی خلاقیت‌ها و توانمندی‌های بانوان شهرستان و شکوفایی و جذب استعدادهای بیشتر در این زمینه را از اهداف برپایی این نمایشگاه دانست و تصریح کرد: غرفه داران این نمایشگاه، تولیدکنندگانی هستند که از محل تسهیلات صندوق‌های خرد محلی بسیج سازندگی توانستند ضمن راه‌اندازی فعالیت اقتصادی برای خود اشتغال ایجاد کنند.

فتوحی با بیان اینکه صندوق‌های قرض‌الحسنه خرد محلی، صندوق‌هایی هستند که بدون بهره و بروکراسی اداری در سراسر کشور راه‌اندازی شد، اذعان کرد: تاکنون ۳۰  صندوق قرض‌الحسنه خرد محلی با مشارکت مردم و بسیج سازندگی در روستاهای مختلف شهرستان خلیل‌آباد ایجاد و راه‌اندازی شده است.

وی با تأکید بر اینکه در این صندوق‌ها به دنبال این هستیم که مبالغ خرد مردم به سمت اشتغال‌زایی و تولید سوق داده شود و در این راستا اقدامات مؤثری در سطح شهرستان انجام‌گرفته است، عنوان کرد: با حمایت از تولیدکنندگان و جوانان متقاضی فضای کسب‌وکار باید بتوانیم زمینه شکوفایی اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی گام‌های مؤثری برداریم.

انتهای پیام/