رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بردسکن خبر داد؛

غیرفعال بودن ۸۰ درصد اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان بردسکن

شناسهٔ خبر: 179880 -
چاپ خبر چاپ خبر
زارعی گفت: ۸۰ درصد اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان بردسکن غیرفعال هستند.

به گزارش یار خراسانی؛ مهدی زراعی افزود: شهرستان بردسکن با داشتن ۴باب کتابخانه عمومی در سطح شهر‌های بردسکن، انابد و شهرآباد و ۶۷هزار نسخه کتاب  ۱۲هزار نفر عضو دارد.

وی  با بیان اینک کرونا باعث شده است ۸۰درصد اعضای کتابخانه‌ها غیرفعال شود گفت: در سال گذشته تا کنون تنها ۲هزار و ۵۰۰نفر اقدام به تمدید عضویت خود کرده اند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بردسکن افزود: کتابخانه‌های شهرستان به لحاظ تجهیزات و کتاب‌های کمک آموزشی مطلوب و قابل توجه است و در آینده نه چندان دور با تامین نیرو کتابخانه روستا‌های شفیع آباد و کوشه نیز که به همت خیرین و نهاد کتابخانه‌های عمومی تکمیل و تجهیز شده است افتتاح می‌شود.

زارعی گفت: سالانه ۲هزار جلد کتاب توسط مردم به نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهداء می‌شود که بردسکن از این لحاظ در سطح استان جز شهرستان‌های برتر است و در اهداء کتاب‌های کمک آموزشی نیز جایگاه اول را دارد.

وی از اجرای طرح منبر کتاب در هفته کتاب و کتابخوانی با همکاری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و دبیر رسیدگی به امور مساجد در مساجد خبر داد و افزود:در این طرح امام جماعت مساجد بعداز نماز مغرب و عشاه ۲۰دقیقه در منابر به اهمیت کتاب و کتابخوانی و تاکید اسلام به این مهم به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.