مجلس از بومی سازی شبکه های اینترنتی حمایت می کند

شناسهٔ خبر: 178851 -
چاپ خبر چاپ خبر


نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: وظیفه دولت اختصاص بودجه و اعتبار لازم برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است و مجلس شورای اسلامی هم از بومی سازی شبکه های اینترنتی حمایت می کند و امیدواریم این اقدامات گامی برای جلوگیری از مشکلات احتمالی آینده باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به وقفه چند ساعته در عرضه سوخت به مردم در چهارم آبان ماه، گفت: انقلاب اسلامی امروز در تهدیدات دشمنان به ویژه رژیم منحوس صهیونیستی قرار گرفته و با توجه به شرایط جنگ نرم برای ایجاد شیطنت و تولید ویروس در سامانه ها و شبکه های مجازی دست به هر توطئه ای می زنند که باید نسبت به اینگونه تهدیدات هوشیارانه عمل کرد.

 
وی افزود:ایجاد مشکل در سامانه سوخت رسانی کشور توسط دشمنان انقلاب اولین بار نبوده و قطعا آخرین بار هم نبوده چراکه در گذشته هم شاهد چنین شیطنت هایی از سوی دشمنان بوده ایم و هک کردن شبکه راه آهن کشور و ایجاد مشکل برای بلیط های مردم، نفوذ در سایت های هسته ای کشور و بخش های دیگر از جمله خرابکاری های آنها در گذشته بوده است.
 
نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه به دلیل وابستگی شبکه اینترنتی و مجازی کشور به خارج از کشور در روزهای گذشته شاهد حمله سایبری به سامانه سوخت رسانی بودیم که دشمنان در آستانه سالگرد فتنه بنزینی در آبان سال ۹۸ آن را طراحی کرده بودند که خوشبختانه با هوشیاری مردم و تدبیر مسئولین ناکام ماندند.
 
وی اظهار کرد: دولت باید نسبت به راه اندازی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات با هدف ایجاد بستری امن جهت محافظت از زیرساخت های کشور در مقابل حمله های سایبری اقدام کند و جلوگیری از اختلال در زندگی مردم اهتمام داشته باشد و قطعا با این اقدام جلوی تهدیدات دشمنان در حوزه سایبری را خواهیم گرفت.
 
آصفری ادامه داد: موضوع بنزین متأسفانه مشکلات جدی برای مردم ایجاد کرد و این نشان دهنده این است که نیازمند شبکه ملی اطلاعات هستیم وباید به عملیاتی شدن آن اهتمام داشته باشیم.
 
وی خاطر نشان کرد: وظیفه دولت در این خصوص اختصاص بودجه و اعتبار لازم برای راه اندازی این مسئله است و مجلس شورای اسلامی هم از بومی سازی شبکه های اینترنتی حمایت می کند و امیدواریم این اقدامات گامی برای جلوگیری از مشکلات احتمالی آینده باشد.
 
انتهای پیام/ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.