رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر خبر داد؛

توزیع ۳۲۰۰ بسته معیشتی از محل درآمد موقافات کاشمر

شناسهٔ خبر: 177547 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام نیساری گفت: در یک سال گذشته 7 مرحله رزمایش مواسات و همدلی برگزار شد که طی آن 3200 بسته معیشتی و بیش از 70 هزار پرس غذای گرم با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال از محل درآمد موقوفات و بقاع متبرکه بین خانواده های نیازمند در کاشمر توزیع شده است.

به گزارش یار خراسانی، حجت‌الاسلام حسین نیساری، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که همزمان با دهه وقف برگزار شد، اظهار داشت: همه ساله از ۱۲ تا ۲۴ مهرماه با عنوان دهه وقف نامگذاری شده و برنامه هایی در این دهه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هجمه هایی که به سمت اداره اوقاف شهرستان کاشمر می شود به نوعی بی انصافی است و برخی نیز این هجمه ها را بیشتر جلوه می دهند، خاطرنشان کرد: کل درآمد موقوفات کاشمر طی یک سال زیر ۴ میلیارد تومان است ولی برخی این درآمد را ماهیانه جلوه می دهند که صحیح نیست؛ و بالای ۲۵ درصد این درآمد صرف نگهداری موقوفات می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر همچنین تصریح کرد: در یک سال گذشته ۷ مرحله رزمایش مواسات و همدلی برگزار کردیم که طی آن ۳۲۰۰ بسته معیشتی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال، بیش از ۷۰ هزار پرس غذای گرم با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از محل درآمد موقوفات و بقاع متبرکه بین خانواده های نیازمند توزیع شده است.

وی با تاکید بر اینکه برخی بدون در نظر گرفتن انصاف قضاوت می کنند که پول اوقاف در محل دیگری هزینه می شود، اذعان کرد: اداره اوقاف شکل گرفته که درآمدهای موقوفات فقط در جای خود هزینه شود و اگر یک درصد در اجرای نیت موقوفات تخلف صورت گیرد سامانه جامع موقوفات، سند آن را مردود و رئیس و کارشناس اداره را به دادگاه معرفی می کند.

نیساری با اشاره به اینکه دو دستگاه اکسیژن ساز به ارزش ۵۰ میلیون تومان و ۳۰ کپسول اکسیژن برای بیماران نیازمند کرونایی با اعتباری بالغ ۲۰۰ میلیون تومان خریداری و توزیع شد، عنوان کرد: ۳۲۵۰ نفر روزکار در یکسال گذشته در ۳ بقعه متبرکه کاشمر مشغول به کار بودند و اوقاف نیز در حوزه اشتغال فعالیت داشته است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ پرچم سردرب منازل شهر کاشمر در راستای اجرای طرح بصیرت عاشورایی نصب و بالغ بر ۴۰۰ روضه خانگی در ایام محرم و صفر توسط مرکز افق امامزاده اجرا شده است، تشریح کرد: طرح شمیم خدمت از برنامه هایی بود که اداره اوقاف ابلاغ کرد و سه کارگاه تولید لباس، تولید بلوکه زنی و… راه اندازی و ۱۳ نفر در این کارگاه ها مشغول به کار شدند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر بیان کرد: ۳۵۰ جلد از سندهای دفترچه ای و قدیمی موقوفات شهرستان را تبدیل به تک برگی شد و بزدوی بالغ بر ۳۰۰ رقبه دیگر سند مالکیت آنها انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.