امام جمعه خلیل آباد:

امنیت در ایران یک امینت اجاره ای و وابسته نیست / امنیت زیرساخت اساسی برای پیشرفت کشور است

شناسهٔ خبر: 177488 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه امنیت در نظام جمهوری اسلامی ایران، سوری، ظاهری، اجاره ای، مقطعی، فصلی، نیابتی و وابسته نیست، گفت: امنیت زیرساخت اساسی همه فعالیت های ضروری برای پیشرفت کشور است.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد بعد از ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان که در محل دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: نعمت امنیت برای مردم تبیین شود و روشنگری لازم صورت گیرد و مردم هم متقابلاً قدردان زحمات نیروی انتظامی هستند.

وی با بیان اینکه اقدامات مختلفی در راستای تامین امنیت همه جانبه انجام می شود که یکی از ستون های تامین امنیت در کشور نیروی انتظامی است، خاطرنشان کرد: عدالت و امنیت از جمله مواردی است که همه به آن احتیاج دارند و عدالت اجتماعی نیز در رأس آن قرار دارد.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه وظیفه پلیس ایجاد و حفظ امنیت و نظم در جامعه است و در ایران اسلامی ایجاد امنیت تفاوت قابل توجهی با دیگر کشورها دارد، تصریح کرد: امنیت در نظام جمهوری اسلامی ایران، سوری، ظاهری، اجاره ای، مقطعی، فصلی، نیابتی و وابسته نیست.

وی با اشاره به اینکه اگر به امنیت اطراف ایران نگاه کنیم به این نکته خواهیم رسید که بسیاری از کشورها امنیت وابسته و اجاره ای دارند و برخی  از کشورها هم تظاهر به امنیت می کنند در صورتی که یک امنیت وابسته دارند، اذعان کرد: امنیت یک مقوله مهمی است که در اولویت اول قرار دارد و امنیت کشور نیز به وسیله خود مسئولان و نیروهای امنیتی بدون وابستگی تامین می شود.

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه حرکت نیروی انتظامی در تامین امنیت باید برای کشورهای دیگر الگو و درس باشد، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران امنیت جانی، اقتصادی، فرهنگی و… دارد که کشور ما در این زمینه موفق عمل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه امنیت زیرساخت اساسی همه فعالیت های ضروری برای پیشرفت کشور است، تشریح کرد: نیروی انتظامی در جامعه کار بسیار سختی دارد که باید قدردان زحمات این نیرو باشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.