معاون پرورشی آموزش و پرورش کوهسرخ:

۴۰ درصد جمعیت دانش‌آموزی کوهسرخ متاهلند

شناسهٔ خبر: 177482 -
چاپ خبر چاپ خبر
عندلیب از متاهل بودن حدود ۴۰ درصد جمعیت دانش آموزی این شهرستان خبر داد و گفت: به رغم اینکه تا کنون برای جلوگیری از ازدواج‌های زود هنگام و فرهنگ‌ سازی کارهای بسیاری شده است، اما هنوز شاهد این معضل در شهرستان کوهسرخ هستیم.

به گزارش یار خراسانی، رضا عندلیب در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: متاسفانه وضعیت ازدواج‌های زود هنگام در بین دانش‌آموزان این منطقه نگران کننده‌تر از سایر مناطق است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت دانش‌آموزی کوهسرخ متاهل هستند، مطرح کرد: هر چند در مقطع ابتدایی هم ازدواج‌هایی داریم اما در مقطع متوسطه آمار این ازدواج‌ها بیشتر است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان کوهسرخ با اشاره به اینکه آمار ازدواج دانش‌آموزان در روستاها بیشتر است، بیان کرد: در روستاها حتی خانواده‌ها دانش آموز ابتدایی را مجبور به ازدواج می‌کنند اما وقتی کمی که بزرگتر می‌شوند، بسیاری از این ازدواج‌ها منجر به طلاق می‌شوند.

عندلیب مطرح کرد: به رغم اینکه تا کنون برای جلوگیری از ازدواج‌های زود هنگام و فرهنگ‌ سازی کارهای بسیاری شده است، اما هنوز شاهد این معضل در شهرستان کوهسرخ هستیم.

وی با اعلام اینکه بر اساس بررسی‎‌های صورت گرفته ۲۰ درصد ازدواج‌های شهرستان زودرس تشخیص داده شده‌اند، بیان کرد: دانش‌آموزانی بودند که شرایط لازم را حتی از نظر جسمی نداشته‌اند ولی ازدواج کرده‌اند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان کوهسرخ گفت: متاسفانه در شهرستان کوهسرخ شاهد ازدواج‌‎های زودرس هستیم، متاسفانه به دلیل نوع فرهنگ ۱۰ تا ۱۵ درصد ازدواج‌های دانش‌آموزان در روستاها به نسبت شهر بیشتر است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.