امام جمعه خلیل آباد:

برخی از حوادث طبیعی ناشی از عملکرد غلط ما انسان ها است / ایران جزو ۱۰ کشور بلاخیز طبیعی جهان است

شناسهٔ خبر: 177256 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه ایران جزو ۱۰ کشور بلاخیز جهان است و چهارمین کشور سیل خیز در جهان هستیم، گفت: برخی از حوادث طبیعی ناشی از عملکرد غلط ما انسان ها است که به دنبال تخریب جنگلها و مراتع و... رخ می دهد.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان، با بیان اینکه از ۲۰ تا ۲۵ مهرماه به عنوان هفته کاهش بلایای طبیعی نامگذاری شده است، اظهار داشت: از آنجایی که کشور ایران اسلامی همه ساله بر اثر وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی خسارت هایی حادث می شود انجام اقداماتی برای کاهش این خسارت‌ها ضروری است.

وی با بیان اینکه تنها ۳ درصد از مجموع شهرهای ایران در نواحی کم خطر قرار دارند و بقیه در معرض بلاهای طبیعی قرار دارد، خاطرنشان کرد: ۴۳ مورد بلاهای طبیعی نظیر سیل، زلزله، آتش سوزی جنگل ها و مراتع و… داریم که از این میزان، ۳۷ مورد آن در ایران تجربه شده است.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه ایران جزو ۱۰ کشور بلاخیز جهان است و چهارمین کشور سیل خیز در جهان هستیم، تصریح کرد: بلاهایی که سر جنگل ها و مراتع در آوردیم، زمینه را بیشتر برای بروز این بلاها فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه ۱ درصد جمعیت جهان را داریم ولی ۶ درصد تلفات انسانی جهان را به خود اختصاص داده ایم، اذعان کرد: برخی از حوادث طبیعی ناشی از عملکرد غلط ما انسان ها است که به دنبال تخریب جنگلها و مراتع و… رخ می دهد.

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه دولت برای مقابله با این بحران ها یک ستاد تشکیل داده و به دنبال ساخت سدها، بندها، منازل مقاوم و… است، عنوان کرد: مردم ما همواره در این گونه حوادث جلوتر از مسئولان به صحنه آمدند و به وظیفه ملی و مذهبی خود عمل کرده اند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.