- یار خراسانی - http://yarekhorasani.ir -

دفاع مقدس امتداد راه عاشورای حسینی بود

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام جواد طاهری، امام جمعه کاشمر، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: جنگ هشت ساله جنگی بود که رزمندگان نیاز به وحدت، شجاعت، قاطعیت و ترسیم و راه روشن داشتند برای کسب این وحدت، شجاعت و… عشق امام حسین (ع) بود که رزمندگان را همانند نخ تسبیح به یکدیگر متصل کرد.

وی با تاکید بر اینکه کربلا الگوی همه رزمندگان ما و رهبر رزمندگان بود، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس امتداد راه عاشورای حسینی بود و امام خمینی (ره) مقابل یزید زمان خود ایستاد و یاران فداکار و ولایت مدار داشت که خانه و کاشانه خود را اگاهانه رها کردند و به سمت جبهه ها برای دفاع از اعتقادات خود رفتند.

امام جمعه کاشمر با اشاره به اینکه ولایت مداری رزمندگان که چشم و گوش آنها به امام باشد تداعی کننده عاشورای حسینی است، تصریح کرد: زنان و خانواده شهدا الگوی خود را حضرت زینب کبری (س) قرار دادند و این فرهنگ دفاع مقدس بود که نتیجه آن رسوا شدن چهره نفاق و منافق بود.

وی با بیان اینکه کاشمر راویان بسیاری دارد  که باید خاطرات زمان دفاع مقدس را برای نسل جدید و قدیم بازگو کنند، اذعان کرد: انقلاب  اسلامی ایران باعث قیام حزب الله لبنان و جبهه مقاومت بود.

حجت الاسلام طاهری با تاکید بر اینکه تبعیت کامل از ولی فقیه یکی از اصول اصلی تریبون نماز جمعه است، عنوان کرد: منافع جناحی و سیاسی را نباید امام جمعه ورود کند فقط توصیه به رعایت اخلاق خواهد بود.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: حفظ گفتمان انقلاب اسلامی، حفظ و ارتقای وحدت، جذب حداکثری و دفع حداقلی، هدایتگری، بصیرت بخشی و افزایش قدرت تحلیل سیاسی، امیدافرینی و نشاط بخشی عمومی، مردم داری، صیانت همه جانبه از حق مردم و دعوت به قانون مداری از اصولی است که باید از تریبون نماز جمعه گفته شود.

انتهای پیام/