امام جمعه خلیل آباد:

حکومتی مردمی باید در افغانستان شکل گیرد

شناسهٔ خبر: 175834 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام ناهیدی گفت: ایران نه به دنبال حمایت از طالبان و نه پنجشیر است بلکه باید حکومتی مردمی در افغانستان مبتنی بر آرای مردمی شکل گیرد.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان با اشاره به تاثیر امید در زندگی، اظهار داشت: راز شکست ناپدیری قیام امام حسین (ع) می توان در خطبه حضرت زینب جستجو کرد که خطاب به یزید فرمودند که به خدا قسم شما نمی توانید یاد ما را از اذهان مردم پاک و اسلام را نابود کنید و همین امید نشانه شکست یزید و پیروزی راه امام حسین علیه السلام است.

وی با بیان اینکه امید کلید اساسی همه قفل‌ها است و اگر می خواهیم در عرصه های مختلف پیروز شویم باید امید را سرلوحه کار خود قرار دهیم، خاطرنشان کرد: امید داشتن یکی از اوصاف انسان های الهی است و وقتی انسان خدا را سرچشمه تمام نعمت ها می داند به اینده امیدوار می شود.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه امید می تواند چراغ راه حرکت به سمت قیام حضرت مهدی (عج) باشد و در مقابل یاس و نا امیدی هیچگاه عامل پیشرفت نخواهد بود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری همیشه جوانان و نسل امروز را به آینده امیدوار می کنند و می فرمایند که آینده از آن شما جوانان است.

وی با اشاره به اینکه امید یکی از درس های قیام امام حسین علیه السلام است و هیچگاه نباید به دنبال یاس و نا امیدی باشیم، اذعان کرد: امید داشتن بزرگترین سرمایه انسان و کلید همه موفقیت ها و نا امیدی از درگاه خداوند متعال نیز عامل همه پیچاره‌گی‌ها است.

حجت الاسلام ناهیدی با اشاره به مسائل مربوط به افغانستان و دره پنجشیر، عنوان کرد:  حوادث تلخی که این روزها در افغانستان جریان دارد حاصل دخالت های آمریکا و عوامل وابسته به آمریکا است.

وی با بیان اینکه دره پنجشیر یکی از ولایت های افغانستان است که ۱۲۰ کیلومتر با کابل فاصله دارد و دره ها و کوه های بلند و رودهای فراوان باعث شده که این ولایت در جنگ ها غیر نفوذ باشد و بیشتر مناسب جنگ های چریکی است، تشریح کرد: ایران در حد توان به طور میانجیگری در این موضوع ورود کرده و گزینه ای برای دخالت  نظامی  در افغانستان ندارد چون هیچ دعوتنامه‌ای برای ایران ارسال نشده است.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه اگر ایران ورود کند متهم به تجاوز نظامی می شود و اگر سکوت کند متهم به بی تفاوتی؛ به همین دلیل به صورت میانجیگری ورود کرده است، بیان کرد: ایران نه به دنبال حمایت از طالبان و نه پنجشیر است بلکه باید حکومتی مردمی در افغانستان مبتنی بر آرای مردمی شکل گیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.