- یار خراسانی - http://yarekhorasani.ir -

طالبان به تنهایی نمی تواند حکومت افغانستان را به دست بگیرد

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا در نه تنها ایران بلکه جهان را تحت تاثیر خود قرار داد و نحوه مقابله با این ویروس متفاوت بود و در این میان مواجه رهبری نیز از همه جهات قابل تحسین بود.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی به مردم، تمکین به تصمیمات ستاد ملی کرونا، تعطیلی مراسمات ملی و مذهبی، بسیج و هدایت امکانات کشور، تقویت روحیه مواسات و همدلی و کارهای جهادی، حمایت جدی از کادر درمان، واکسیناسیون و زنده نگه داشتن ابعاد معنوی مقابله با کرونا و… از اقدامات رهبری در بحث مبارزه با کرونا بود.

امام جمعه خلیل آباد تصریح کرد: بی توجهی یا کم توجهی نسبت به توصیه مقام معظم رهبری در قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه صورت گرفته که باید در این زمینه یک پویش بزرگ مردمی شکل گیرد

وی ضمن گرامیداشت هفته دولت، اذعان کرد: اقدامات خوبی علیرغم کمبودها و تحریم های اقتصادی انجام شده و در هفته دولت سال جاری بالغ بر ۵۵ پروژه در شهرستان خلیل آباد افتتاح و به بهره برداری می رسد که جای تقدیر دارد.

ناهیدی در ادامه با اشاره به وضعیت افغانستان عنوان کرد: شرایط داخلی افغانستان اجازه نمی دهد که طالبان به تنهایی حکومت را به دست بگیرد و اگر طالبان بخواهد به تنهایی کشور را اداره کند مطمئنا رو به زوال خواهد بود.

وی با بیان اینکه کشورهای مختلفی به افغانستان چشم طمع دارند ولی ایران به دنبال شکل گیری دولت فراگیر مردمی در افعانستان و اجتناب از جنگ داخلی در افغانستان است، تشریح کرد: آمریکا با صرف هزینه های هنگفت و تقویت و آموزش ارتش افغانستان نتوانست از اشغال کشور توسط طالبان جلوگیری کند و این نمونه های واضح از حمایت های بی ثمر آمریکا از هم پیمانان خود است.

انتهای پیام/