خراسان رضوی در انتظار ۱۰۰ هزار تن شکر خام/ ۵ نرخی‌شدن شکر در مشهد تکذیب شد

شناسهٔ خبر: 166269 -
چاپ خبر چاپ خبر


غفوری مقدم گفت: طی جلسه‌ای که با معاون وزارت صمت داشتیم نیاز ۱۰۰ هزار تنی صنعت و صنف خراسان رضوی به شکر خام را مطرح کردیم و قول مساعدی برای تأمین آن توسط معاون وزیر داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی غفوری مقدم، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون کمبود شکر و چند نرخی شدن این کالا در بازار اظهار کرد: سه بخش خانوار، اصناف و صنعت اصلی‌ترین بخش‌های مصرف شکر در خراسان رضوی هستند که تاکنون بخش عمده‌ای از نیاز استان توسط ذخایر شکر دولتی و خصوصی تأمین می‌شد.

وی با اشاره به اینکه شکر چغندری داخلی تقریباً به پایان رسیده است، گفت: هفته‌های اخیر نیاز شکر استان تنها از ذخایر شکر اداره کل غله و خدمات بازرگانی تأمین شده است و از طرفی آخرین سهمیه‌ای که برای تأمین شکر خانوار توسط وزارت صمت به خراسان رضوی اختصاص داده شده است به میزان ۲ هزار تن بود که این شکر در حال حاضر در بسته‌های یک کیلوگرمی به مبلغ ۸ هزار ۷۰۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان رضوی تصریح کرد: آخرین سهمیه شکری که به خراسان رضوی برای تأمین نیاز اصناف و صنعت اختصاص یافته است مربوط به اسفند ماه است که این سهمیه ۳۰ هزار تنی در اسفند و فروردین در اختیار صنعت و صنوف خراسان رضوی قرار گرفت.

غفوری مقدم از ورود مستقیم استاندار خراسان رضوی جهت تأمین کالاهای اساسی استان به‌خصوص شکر خبر داد و گفت: هفته گذشته طی جلسه‌ای که با معاون وزارت صمت داشتیم میزان ۵ هزار تن شکر جهت تأمین مصارف خانگی به خراسان رضوی اختصاص داده شد که هم‌اکنون در حال اقدامات لازم برای تأمین این سهمیه هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین مشکل ما در تأمین شکر مورد نیاز صنف و صنعت است، افزود: هم‌زمان با آغاز برداشت میوه‌های بهاری کارخانه‌های کمپوت و کنسرو خراسان رضوی شروع به کار می‌کنند لذا پس از این نیاز صنعت و صنف به شکر دوچندان می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان رضوی ادامه داد: یکشنبه همین هفته طی جلسه‌ای که با معاون وزارت صمت داشتیم نیاز ۱۰۰ هزار تنی صنعت و صنف خراسان رضوی به شکر خام را مطرح کردیم و قول مساعدی برای تأمین آن توسط آقای صیف، معاون وزیر داده شد که در صورت تخصیص این میزان شکر خام، علاوه بر تأمین شکر مورد نیاز صنعت و اصناف خراسان رضوی، کارخانجات قند و شکر استان نیز فعال می‌شوند.

غفوری مقدم خاطر نشان شد: علاوه بر آن پیگیر تأمین شکر از ذخایر بازرگانی دولتی ایران از بقیه استان‌ها هستیم زیرا امکان دارد ۱۰۰ هزار تن شکر خام درخواستی دیر به استان برسد و تصفیه آن نیز زمان‌بر است، لذا در سازمان صمت خراسان رضوی هر دو راه را برای تأمین شکر مورد نیاز در حال طی کردن هستیم.

وی با بیان اینکه زمان مشخصی برای حل کامل مشکل شکر استان نمی‌توان تعیین کرد، گفت: در حال حاضر شکر در بازار دو نرخ دارد، نرخ اول که برای مصارف خانگی در نظر گرفته شده ۸ هزار ۷۰۰ تومان برای هر بسته یک کیلوگرمی است و شکر صنف و صنعت نیز با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان توسط اداره کل غله خراسان رضوی به دست صنعتگران برسد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان رضوی ضمن رد خبر ۵ نرخی شدن قیمت شکر در مشهد، افزود: فروش شکر خارج از دو قیمت مذکور تخلف محسوب می‌شود و مردم در صورت مشاهده حتماً با بازرسی سازمان صمت و تعزیرات حکومتی تماس و شکایت خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.