فرماندار کاشمر خبر داد؛

انصراف ۹ نفر از داوطلبین ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر کاشمر

شناسهٔ خبر: 164856 -
چاپ خبر چاپ خبر
ساقی گفت: تاکنون 9 نفر از داوطلبین ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر کاشمر انصراف خود را اعلام کرده‌اند که در سامانه جامع انتخابات ثبت شده است.

به گزارش یار خراسانی؛ مسلم ساقی، فرماندار شهرستان کاشمر در نشست رؤسای کمیته‌های ستاد انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: تاکنون ۹ نفر از داوطلبین ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر کاشمر انصراف خود را اعلام کرده‌اند که در سامانه جامع انتخابات ثبت شده است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۵۱ قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور تا ۲۱ فروردین‌ماه مهلت داریم تا با تشکیل هیئت اجرایی و بررسی سوابق هریک از داوطلبان با رعایت کامل متن ماده ۵۲ قانون به صلاحیت داوطلبین رسیدگی و به هیئت نظارت ارسال نماییم.

فرماندار کاشمر با اشاره به آغاز ثبت‌نام داوطلبین شوراهای اسلامی روستا و عشایر تصریح کرد: ثبت‌نام از داوطلبین شوراهای اسلامی روستا و عشایر از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه مورخ ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز و تا ساعت ۱۸:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ (جمعاً به مدت ۷ روز) ادامه خواهد یافت.

وی اذعان کرد: علاقه‌مندان به مشارکت در روند تصمیم گیری و مدیریت اجرایی روستا می‌توانند از طریق دفاتر پیشخوان، اپلیکیشن موبایلی، نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه و یا مراجعه حضوری به بخشداری (از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰) در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی ثبت‌نام نمایند.

ساقی با بیان اینکه در سطح ۲۵ روستا در دو بخش مرکزی و فرح دشت انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا برای ۱۳ شورای اسلامی ۵نفره و ۱۲ شورای اسلامی ۳ نفره برگزار خواهد شد افزود: کسانی که سابقه یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند به شرطی که در همان حوزه انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند و می‌توانند ثبت‌نام نمایند.

وی عنوان کرد: به استناد تبصره ۲ بند ز ماده ۳۰ اعضای شورا باید در محدوده بخش حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند و در زمان ثبت‌نام نیازی به سکونت فرد در آن حوزه نیست.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.