رئیس اداره حفاظت محیط زیست بردسکن خبر داد؛

روند صعودی استقرار واحدهای فراوری فلزات در بردسکن / توسعه صنعت و اشتغال نباید باعث تخریب محیط زیست شود

شناسهٔ خبر: 164746 -
چاپ خبر چاپ خبر
جمعه پور با بیان اینکه ظرفیت بالای ذخایر معدنی بردسکن باعث روند صعودی استقرار واحدهای فرآوری فلزات در این شهرستان شده است، گفت: اگر در منطقه‌ای از شهرستان توسعه صنعت و اشتغال ایجاد شد موجب تخریب محیط زیست و نارضایی مردم آن منطقه نشود.

به گزارش یار خراسانی، مهدی جمعه پور، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بردسکن بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان ایمنی، بهداشت و محیط زیست واحدهای صنعتی و معدنی شهرستان که در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در هفته درخت‌کاری سال ۹۹ حفظ محیط زیست را یک حرکت دینی و انقلابی برشمردند.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، حمایت از تولید را یک وظیفه ملی دانست و خاطرنشان کرد: در جهت اهداف توسعه پایدار باید به سمت رفع نیاز نسل حاضر بدون به خطر انداختن توانایی نسل آینده برای رفع نیاز آنها حرکت کنیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بردسکن ادامه داد: مسئولان ایمنی، بهداشت و محیط زیست باید با دقت نظر کامل در انجام ملاحظات زیست محیطی واحدهای تحت‌نظر، تعارضات را به حداقل برسانند و اگر در منطقه‌ای از شهرستان توسعه صنعت و اشتغال ایجاد شد موجب تخریب محیط زیست و نارضایی مردم آن منطقه نشود.

وی با تأکید بر اینکه ظرفیت بالای ذخایر معدنی بردسکن باعث روند صعودی استقرار واحدهای فرآوری فلزات در این شهرستان شده است، اذعان کرد: مسئولان HSE مستقر در این واحدها باید با ارتقاء دانش زیست محیطی خود و نظارت کامل بر فعالیت‌های معدنی و فرآوری به‌گونه‌ای اقدام کنند تا حداقل تأثیر به منابع حیاتی شامل آب، خاک، هوا و تنوع زیستی وارد شود.

جمعه پور همچنین در ادامه عنوان کرد: حفاظت محیط زیست شهرستان این آمادگی را دارد تا واحدها را در جهت انجام کامل ملاحظات زیست محیطی راهنمایی و پشتیبانی کند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.