فرماندار کاشمر تاکید کرد؛

لزوم تقویت مهاجرت معکوس به روستاها در کاشمر

شناسهٔ خبر: 162929 -
چاپ خبر چاپ خبر
ساقی گفت: از سال 95 تا کنون روستاهای شهرستان مهاجر پذیر بوده اند و ما وظیفه داریم تا با شناسایی ظرفیتهای روستاها زیرساختهای لازم برای ماندگاری و مهاجرت معکوس به روستاها را تقویت کنیم.

نشست دهیاران شهرستان کاشمر با مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی در محل سالن همایش های فرماندرای برگزارشد.

دراین نشست مسلم ساقی فرماندارشهرستان کاشمر با بیان اینکه دهیاریها نهادی عمومی و غیردولتی هستند افزود دهیاران باید اقدامات و دستاوردها و خدمات ارائه شده به روستاها در زمینه های عمرانی و توسعه روستاها را اطلاع رسانی نمایند.

فرماندار کاشمر بااشاره به اینکه مشارکت مردم در بخش های مختلف به عنوان یک ظرفیت باید بیشتر مورد توجه قرارگیرد گفت با مشارکت خیرین و مردم در سطح روستاها اقدامات مختلف عمرانی و آبادانی انجام شده است.

ساقی باتاکید برنگاه عادلانه به توزیع اعتبارات در سطح روستاها تصریح نمود: از سال ۹۵ تا کنون روستاهای شهرستان مهاجر پذیر بوده اند و ما وظیفه داریم تا با شناسایی ظرفیتهای روستاها زیرساختهای لازم برای ماندگاری و مهاجرت معکوس به روستاها را تقویت نماییم.

فرماندار شهرستان کاشمر با تاکید براینکه از محل اعتبارات دهیاریها تمام روستاها ی شهرستان به اتاق مدیرت بحران و تجهیزات لازم برای مواجه با حوادث غیرمترقبه مجهز شده اند افزود با مشارکت دهیاری و خیرین و مردم درراستای ایجاد نشاط و روحیه امید درروستاها با استفاده از مکانهای بلااستفاده و قدیمی خانه ورزش روستایی در روستاها راه اندازی شده است.

ساقی درادامه برلزوم ارائه آموزش های لازم به دهیاران برای آشنایی بیشتر به اختیارات ووظایف قانونی دهیاران برای ارائه خدمات بهتر و موثر در روستاها تاکید نمود.

محمد شفیعی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی با تاکید براینکه نگاه مثبت استاندار به روستاها باعث شده تا موضوعات مرتبط با توسعه روستایی و همکاری بین بخشی دستگاهای اجرایی استان در جهت رفع مشکلات و عمران و آبادانی روستاها بیشتر مورد توجه قرارگیرد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری افزود : در راستای ایجاد بسترهای لازم برای ماندگاری بیشتر روستاییان در روستاها و جلوگیری از مهارجت به شهرها ظرفیتها و پتانسیلهای روستاها شناسایی شده است.

وی بابیان این مطلب افزود دراین خصوص ۱۵شاخص  کیفی توسعه روستایی برای روستاهای استان مشخص شده است که  مبنای تصمیم گیری ها درراستای توزیع عدالت اعتباری دراستان قرارگرفته می گیرد.

شفیعی با بیان اینکه اعتبارات توزیع شده در سطح دهیاریها دراین چند سال با سالهای قبل قابل مقایسه نیست  تاکید نمود نباید از خدمات وتوجه ویژه دولت به روستاها دراین شرایط خاص تحریم ها غفلت شود.

مدیرکل دفتر امورروستایی و شوراهای استانداری درنشست دهیاران شهرستان کاشمر که با حضور فرماندار شهرستان، معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری وبخشداران برگزار شد به مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی دهیاران  پاسخ داد.

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.