در قالب نشست های روزانه؛

منظومه فكري رهبر معظم انقلاب در مدرسه حاج شیخ کاشمر تبیین می شود

شناسهٔ خبر: 162739 -
چاپ خبر چاپ خبر
سلسله نشست هاي بصيرتي با موضوع آشنايي با منظومه فكري رهبر معظم انقلاب، در مدرسه علمیه حاج شیخ کاشمر برگزار می شود.

به گزارش یار خراسانی؛ به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، به مناسبت سالروز صدور پيام منشور روحانيت (سوم اسفندماه سال ۱۳۶۷) توسط امام خمینی(ره) و اهمیت تبیین و زمینه سازی برای عملیاتی شدن آن، سلسله نشست هاي بصيرتي با موضوع آشنايي با منظومه فكري رهبر معظم انقلاب، از دوم اسفندماه در مدرسه علمیه حاج شیخ کاشمر برگزار می شود.
حجت الاسلام طاهري، مدیر مدرسه علمیه حاج شیخ کاشمر در نخستین روز برگزاری این نشست، با اشاره به عظمت و اهميت ماه رجب گفت: رجب ماهي بسيار پر بركت و ارزشمند است و خداوند متعال اين ماه را وسيله ارتباط بين خود و بندگانش قرار داده پس هركس به آن روي بياورد، به خدا مى رسد.
وی در ادامه افزود: طی چهار دهه‌اي كه از عمر انقلاب مي‌گذرد، حوادثي پيش آمده است كه هر كدام به تنهايي براي ساقط كردن یک انقلاب كافي بود اما آنچه سبب حفظ و ثبات انقلاب اسلامي شده، شيوه رهبري و نظام فكري حاكم بر كشور است.
مدیر مدرسه علمیه حاج شیخ کاشمر با تأکید بر اینکه اگر مي خواهيم منحرف نشويم بايد در منش و نگرش، نگاهمان به فرمایشات رهبر معظم انقلاب باشد، به دغدغه های ایشان در بيانيه گام دوم انقلاب اشاره و تصریح کرد: ایشان در این بیانیه، پيگيري سه موضوع خودسازي، جامعه پروري و تمدن سازي را مورد تأكيد قرار داده اند.
حجت الاسلام طاهری با اشاره به اينكه قوام يك حكومت اسلامی در اطاعت از ولايت فقيه است، اضافه کرد: مهمترين ركن و شاخص افراد، اطاعت از ولي فقيه است بنابراین همه فعاليت ها در جامعه، می بایست متناسب با منظومه فكري رهبر معظم انقلاب انجام شود.
وی اظهار کرد: از شاخصه هاي مهم روحانيون در دوران غيبت، ضمن حفظ تفكر مهدويت، پيروي از ولي فقيه و مكتبي بودن است و مکتبی بودن یعنی جهاد همه جانبه در راه دين خدا؛ اعم از جهاد علمي، جهاد معنوي و اعتقادي.
مدیر مدرسه علمیه حاج شیخ کاشمر در پایان، گفتمان سازي تحقق مطالبات رهبري درباره جامعه اسلامي، ارتقاي بصيرت ديني و انقلابي و هم افزايي علما و فرهيختگان را از مهمترین اهداف برگزاری سلسله نشست های بصیرتی اعلام کرد.

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.