مدیر کمیته امداد کاشمر خبر داد؛

ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی توسط کمیته امداد در کاشمر

شناسهٔ خبر: 161967 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر کمیته امداد امام خمینی کاشمر گفت: اشتغال و خودکفایی سرلوحه کار کمیته امداد است و قریب به 500 فرصت شغلی در سال جاری توسط کمیته امداد در شهرستان ایجاد شده است.

علیرضا آرامیان، مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کاشمر بعدازظهر امروز در حاشیه افتتاح مرکز نیکوکاری کارآفرینی و توانمندسازی گروه جهادی محسنین (بسیج) که در شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: ۱۷ مرکز نیکوکاری در شهرستان کاشمر و روستاها داریم که با هم‌افزایی که بین کمیته امداد و مراکز نیکوکاری صورت می‌گیرد کمک‌های خوبی صورت‌گرفته است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند که باید روح انفاق و نیکوکاری در جامعه توسعه پیدا کند و جزو ایمان مردم شود، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مراکز نیکوکاری این است که نه‌تنها به نیازمندان، مستمندان، ایتام و خانواده داری مشکل کمک شود بلکه در کنار به خیرین و نیکوکاران در جهت شناسایی نیازمندان کمک کنند.

مدیر کمیته امداد کاشمر با تأکید بر اینکه سرعت در انتقال کمک‌ها به نیازمندان از اهداف راه‌اندازی مراکز نیکوکاری است، تصریح کرد: کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) یک نهاد مردمی است که حضرت امام با راه‌اندازی این نهادهای انقلابی، انقلاب را بیمه کردند.

وی با اشاره به اینکه آمادگی داریم که در سایه مراکز نیکوکاری بتوانیم هم‌افزایی انجام دهیم و کمک‌های نقدی و غیرنقدی در زمینه مسکن، جهیزیه، اشتغال و خودکفایی با انسجام بیشتری به دست نیازمندان برسد، اذعان کرد: اشتغال و خودکفایی سرلوحه کار کمیته امداد است و قریب به ۵۰۰ فرصت شغلی در سال جاری توسط کمیته امداد ایجاد شده است.

آرامیان با بیان اینکه هر یک از این ۵۰۰ فرصت شغلی تعدادی را به‌کارگیری کرده است که می‌تواند هرکدام از این فرصت‌ها، افراد دیگری را به کار بگیرد، عنوان کرد: امور توانمندسازی و کارآفرینی سرلوحه مراکز نیکوکاری قرار گرفته است و خانواده‌ها نباید دائماً نیازمند به کمیته امداد و سایر نهادهای حمایتی باشند.

وی با تأکید بر اینکه خانواده باید به سطحی از درآمد برسد که بتواند زندگی خود را اداره کند و این سرلوحه مراکز نیکوکاری قرار دارد، تشریح کرد: افراد تحت پوشش نیز از بین خانواده‌های طلاق، از کارافتادگی، زندانی، بی‌بضاعت، بدسرپرست و… است که این ملاک تحت پوشش قرارگرفتن آن‌ها نیازمند بودن است.

مدیر کمیته امداد کاشمر با اشاره به اینکه بودجه کمیته امداد یک بودجه تشکیلاتی است و یک ریال از کمک‌های مردمی و خیرین صرف امور اجرایی نمی‌شود و یک ریال از این کمک‌ها از شهرستان خارج نمی‌شود، بیان کرد: یک بودجه تشکیلاتی در اختیار مراکز نیکوکاری قرار می‌گیرد تا هزینه‌های جاری خود را از این بودجه تهیه کنند.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: ۲۲۵۹ فرزند کودک یتیم و محسنین در شهرستان کاشمر داریم که اوضاع برخی از این خانواده‌ها از نظر اقتصادی مناسب نیست و با مشکلات متعددی مواجه هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.