مدیر شبکه دامپزشکی خلیل آباد خبر داد؛

ارائه خدمات دامپزشکی رایگان به مناطق محروم شهرستان خلیل‌آباد

شناسهٔ خبر: 161913 -
چاپ خبر چاپ خبر
احمدی گفت: گروه جهادی شبکه دامپزشکی خلیل‌آباد در قالب اردوی جهادی به ارائه خدمات معاینه و درمان رایگان یکی از دورافتاده‌ترین روستای شهرستان پرداخت.

وحید احمدی، مدیر شبکه دامپزشکی خلیل‌آباد در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: گروه‌های جهادی شبکه دامپزشکی خلیل‌آباد به یکی از روستاهای محروم و دورافتاده بخش ششطراز شهرستان عزیمت و در این روستا به ارائه خدمات دامپزشکی پرداخت.

وی با بیان اینکه با هماهنگی‌های انجام شده با اهالی روستای شوراب در ابتدای ورود به روستا، سم‌پاشی اماکن دامی با سم رایگان در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان کرد: این سم‌پاشی توسط نیروهای جهادی دامپزشکی به جهت مبارزه با انگل‌های خارجی از قبیل کنه صورت گرفت.

مدیر دامپزشکی خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه سقف تا کف کل دامداری‌های روستای شوراب سم‌پاشی شد که با استقبال خوب دامداران مواجه شد، تصریح کرد: تیم‌هایی نیز در این روستا توضیحاتی در خصوص بیماری‌های واگیردار از قبیل تب برفکی، ppr و آبله به دامداران دادند.

وی با بیان اینکه اکیپ واکسیناسیون گروه جهادی در جهت مبارزه با بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک (ppr) تمامی دام‌های روستا را به‌صورت کاملاً رایگان تحت پوشش واکسیناسیون قرار دادند، اذعان کرد: ویزیت دام‌های بیمار و تجویز نسخه نیز از دیگر برنامه‌های این گروه جهادی در روستای شوراب بود.

احمدی همچنین در پایان عنوان کرد: در این طرح تمامی سگ‌های روستا بر علیه بیماری هاری واکسینه شدند و همچنین واکسن نیوکاسل مقاوم‌به‌گرما جهت طیور بومی روستا توزیع و آموزش‌های لازم در جهت استفاده از آن داده شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.