عضو کمیسیون تلفیق مجلس:

سقف حقوق مدیران دولتی ۲۰ میلیون تومان شد

شناسهٔ خبر: 160443 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت‌الاسلام نیک‌بین گفت: دولت در لایحه بودجه، رقمی معادل 48 میلیون و 900 هزار تومان حقوق برای سال آینده پیشنهاد داده بود که مجلس با این لایحه مخالفت و نهایت دستمزد را برای مسئولان عالی‌رتبه و موارد خاص 20 میلیون تومان تعیین کرد.

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: دولت پیشنهادی را در لایحه بودجه آورده که بر اساس این پیشنهاد بالاترین سقف حقوق برای مسئولان عالی‌رتبه و برخی مسئولیت‌های خاص با ۲۰ برابر پایه حقوقی قابل‌افزایش است.

وی با بیان اینکه بر اساس این پیشنهاد رقمی معادل ماهیانه ۴۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بایستی به مسئولان عالی‌رتبه و برخی مسئولیت‌های خاص پرداخت می‌شد، خاطرنشان کرد: مجلس با این لایحه مخالفت و با کاهش ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزارتومانی آن، نهایت دستمزد را برای یک نفر ۲۰ میلیون تومان تعیین کرده است.

نماینده مردم کاشمر با تأکید بر اینکه این مبلغ حداکثر حقوق برای افرادی است که مسئولیت‌های خاص در کشور دارند، تصریح کرد: اینکه برخی از مدیران دولتی به جز مسئولیت‌های دولتی در برخی شرکت‌های خصوصی هم فعالیت دارند و از آن شرکت حقوق دریافت می‌کنند از این مسئله جدا است و مجموعه حقوقی که از دولت می‌گیرد نباید از ۲۰ میلیون تومان بیشتر باشد.

وی همچنین از راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و دستمزد توسط دولت خبر داد و اذعان کرد: سامانه ثبت حقوق و مزایا باید توسط دولت راه‌اندازی شود تا همه مردم بتوانند حقوق و مزایا مدیران را به‌صورت شفاف مشاهده کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.