رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی کاشمر خبر داد؛

تحقق ۷۳ درصدی تعهد اشتغال کاشمر در سال ۹۹

شناسهٔ خبر: 160316 -
چاپ خبر چاپ خبر
میری با بیان اینکه 1324 فرصت شغلی در سامانه مربوط توسط دستگاه‌های مختلف کاشمر ثبت شده است، گفت: 73 درصد از تعهد اشتغال شهرستان در سال 99 محقق شده که نسبت به بازه زمانی عقب نیستم.

اباذر میری، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی کاشمر در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، با اشاره به وضعیت اشتغال شهرستان اظهار داشت: مهم‌ترین موضوعی که در شهرستان دنبال می‌کنیم فرصت‌های شغلی است که در سال ۹۹ بیش از ۱۸۱۸ فرصت شغلی باید در سطح شهرستان محقق شود.

وی با بیان اینکه ۱۳۲۴ فرصت شغلی در سامانه مربوط توسط دستگاه‌های مختلف کاشمر ثبت شده است، خاطرنشان کرد: ۷۳ درصد از تعهد اشتغال شهرستان در سال ۹۹ محقق شده که نسبت به بازه زمانی عقب نیستیم و برخی از دستگاه‌ها نیز بیشتر از تعهد خود اشتغال ایجاد کرده‌اند.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی کاشمر با تأکید بر اینکه طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای نیز از دیگر طرح‌هایی است که دنبال می‌شود، تصریح کرد: ۱۱۰ طرح در حوزه شهرستان کاشمر داشته‌ایم که تحقق ۷۳٫۵ درصدی به دنبال داشته است.

وی اذعان کرد: به‌کارگیری کارجویان از طریق مراکز کاریابی نیز در حال اجرا است که یک مرکز کاریابی در سطح شهرستان وجود دارد که ۴۰۵ فرصت شغلی در تعهد شهرستان بود که ۳۱۳ نفر در کاریابی ثبت‌نام کرده‌اند و ۱۵۸ فرصت شغلی توسط کارفرمایان اعلام شده است.

میری با اشاره به اینکه تعهد صدور ۴۳ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۹ وجود دارد که باتوجه‌به پایین بودن رقم تسهیلات تخصیص‌داده‌شده تنها ۱۰ مجوز در شهرستان کاشمر صادر شده است، عنوان کرد: دستگاه‌های متولی باید صدور مجوز را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

وی با بیان اینکه علاوه بر طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که معافیت‌های بیمه‌ای را به دنبال داشت طرح جدیدی با عنوان مشوق‌های بیمه‌ای نیز وجود دارد که موارد سخت‌گیرانه در طرح جدید اصلاح شده است، تأکید کرد: در طرح جدید مشوق‌های بیمه‌ای، حداکثر سابقه بیمه از ۳ ماه به ۳۶ ماه افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.