امام جمعه خلیل‌آباد:

افول آمریکا از ابرقدرتی قابل کتمان نیست

شناسهٔ خبر: 159802 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت‌الاسلام ناهیدی گفت: افول آمریکا از ابر قدرتی چیزی نیست که قابل کتمان باشد آمریکای کنونی نه‌تنها در منطقه و جهان مانده بلکه در داخل کشور خود، درگیر حوادث انتخابات شده که نشان از افول این کشور دارد.

به گزارش یار خراسانی، حجت‌الاسلام علی ناهیدی، امام‌جمعه خلیل‌آباد ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان ضمن گرامیداشت ۱۹ دی‌ماه سالروز قیام خونین مردم قم، اظهار داشت: امام راحل در صحیفه می‌فرمایند که مردم باید پشتیبانی از روحانیت اصیل و متعهد را همواره داشته باشند و در راستای تضعیف روحانیت حرکت نکنند.
وی با بیان اینکه امروز توهین و تضعیف روحانیت ضربه به اسلام و استقلال و آزادی است، خاطرنشان کرد: امروزه راه شاه خائن را رفتن، خیانت است و مردم باید پشتیبانی از روحانیت اصیل و متعهد که دین خود را به اسلام ادا کردند باشند.
امام‌جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه وزیر بهداشت و درمان در چند روز گذشته مهمان ائمه جمعه سراسر کشور بود و نکات خوبی را در خصوص پروتکل‌های بهداشتی را بیان کرد، افزود: ائمه جمعه و جماعات همکاری کردند و در مجموع بالای ۹۰ درصد مردم پروتکل‌ها را رعایت کردند و اثبات شد که روحانیون و قشر مذهبی پیشتاز رعایت پروتکل‌ها هستند.
وی با بیان اینکه سرداران زیادی در دفاع مقدس مبارزه با کرونا از دست داده‌ایم که یک حماسه در ایران بود، تصریح کرد: در دنیا برای درمان کرونا هیچ دارویی جز فاصله‌گذاری اجتماعی راهی برای پیشگیری و درمان آن وجود ندارد و مردم باید همچنان این موضوع را رعایت کنند و پروتکل‌ها را مدنظر داشته باشند.
ناهیدی با اشاره به حوادث روز گذشته آمریکا و تأیید انتخابات آمریکا بعد از یک روز خونین و پرماجرا در کنگره، اذعان کرد: افول آمریکا از ابر قدرتی چیزی نیست که قابل کتمان باشد آمریکای کنونی نه‌تنها در منطقه و جهان مانده بلکه در داخل کشور خود، درگیر حوادث انتخابات شده که نشان از افول این کشور دارد.
وی با تأکید بر اینکه کنگره آمریکا به میدان جنگ و خونریزی تبدیل شد و برای کشوری که مدعی دموکراسی در جهان است این حوادث به‌هیچ‌وجه در چهارچوب یک رخداد انتخاباتی قابل تفسیر پذیرش نیست، عنوان کرد: شبی که حامیان تندروی ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا حمله کردند بسیاری از وزرای ترامپ این حمله را محکوم کردند و حتی ترامپ طرف‌داران خود را به خانه دعوت کرد و باید این رفتار را با رفتار شکست‌خوردگان انتخابات سال ۸۸ و فتنه گران مقایسه کرد.
امام‌جمعه خلیل‌آباد با بیان اینکه فتنه گران داخلی در آن سال کشور را ۸ ماه درگیر آشوب کردند و نظام را به لبه پرتگاه بردند، تشریح کرد: فتنه گران بعد از گذشت سال‌ها از فتنه ۸۸ هنوز ادعای قانون‌مداری و دفاع از جمهوریت نظام را دارند و مردم با بصیرت ما باید به این نکات توجه داشته باشند.
انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.