مدیرکل اقتصاد و دارایی خراسان رضوی خبر داد؛

کسب موافقت اصولی منطقه ویژه اقتصادی کاشمر با ۱۰۶ میلیون یورو سرمایه‌گذاری

شناسهٔ خبر: 159753 -
چاپ خبر چاپ خبر
رحیمی گفت: مکاتبات منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی کاشمر انجام و موافقت اصولی آن گرفته شده است و با حدود 106 میلیون یورو سرمایه‌گذاری، منابع آن وصول شده است و ادارات شهرستان نیز باید همراهی لازم را داشته باشند.

به گزارش یار خراسانی، امیر رحیمی، مدیرکل اقتصاد و دارایی خراسان رضوی بعدازظهر امروز در نشست ستاد سرمایه‌گذاری کاشمر که در محل سالن همایش‌های فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: دولت به‌تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی کارمندان و ارباب‌رجوع باشد چه برسد به اینکه در مواجه با افراد جامعه در مباحثی مثل اخذ مالیات و عوارض و… بتواند بر اساس قوانینی که در کشور وجود دارد ارجاع داشته باشد و حتماً به همراهی مجلس نیز نیاز دارد.

وی با بیان اینکه در سطح استان خراسان رضوی از ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان درآمدی که خراسان رضوی در سال ۹۹ باید به بودجه اضافه می‌کرد در ۹ ماهه سال جاری ۴ هزار و ۸۹ میلیارد تومان وصولی مالیات و عوارض و راهنمایی‌ورانندگی و… داشته است، خاطرنشان کرد: ۳٫۹ درصد نسبت به برنامه سال ۹۹ عقب هستیم ولی نسبت با سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته‌ایم.

مدیرکل اقتصادی و دارایی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه تنها اتفاق مثبتی که در این موضوع رخ‌داده سال جاری تنها سالی است که درصد افزایش مالیات آن از متوسط کشوری پایین‌تر بوده است، افزود: دلیل آن مطالعه مشترکی بود که سال گذشته اقتصاد دارایی، سازمان برنامه و اداره مالیاتی انجام داده است و به دلیل افزایش مالیات در ده سال گذشته خراسان رضوی نتوانسته بود به آن هدف موردنظر دست پیدا کند ولی در سال جاری قطعاً به عدد ۵۷۰۰ میلیارد تومان خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه شرایط بسیار ویژه‌ای در خصوص سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی تجربه می‌کنیم، تصریح کرد: برخلاف کل کشور در ۹ ماهه ابتدایی سال از نظر میزان و حجم توانسته‌ایم ۵۰ طرح سرمایه‌گذاری خارجی را یا مصوب شده یا به شورا برای تصویب ارسال شده و از نظر ارزش نیز به ۲۵۰ میلیون دلار رسیده که در سال ۹۸ نیز ۱۴۰ میلیون دلار بوده است.

رحیمی همچنین در ادامه اذعان کرد: مکاتبات منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی کاشمر انجام و موافقت اصولی آن گرفته شده است و با حدود ۱۰۶ میلیون یورو سرمایه‌گذاری، منابع آن وصول شده است و ادارات شهرستان نیز باید همراهی لازم را داشته باشند.

 

بخش خدمات و گردشگری کاشمر بیشترین صدمه را از کرونا دیدند

مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در این نشست با بیان اینکه حضور مدیران کل اقتصادی استان نیز ظرفیت خوبی برای در جریان قرارگرفتن از شرایط و ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان است، عنوان کرد: باتوجه‌به ظرفیت‌هایی که در حوزه گردشگری و زیارتی داریم بیشتری صدمه در حوزه کرونا را خدمات و گردشگری خورد.

وی ادامه داد: بیش از سه میلیون زائر و گردشگر در سال‌های گذشته داشته‌ایم که در یک سال اخیر از این موهبت بی‌بهره بوده‌ایم و قطعاً صدماتی نیز داشته و خواهد داشت، تشریح کرد: بخشی از نیروهای زبده بخش گردشگری و خدماتی نیز به‌خاطر کرونا از این بخش خارج می‌شوند و به حوزه‌های دیگر نقل‌مکان می‌کنند و قطعاً نیز بازگشت آنها سخت خواهد بود.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه ما ناگزیر هستیم که سمت‌وسوی هوشمندسازی منابع مالیاتی حرکت کنیم تا عدالت مالیاتی اتفاق افتد، فرار مالیاتی نداشته باشیم و قانونمندی و شفاف‌سازی حاکم خواهد شد، تأکید کرد: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در سطح استان و شهرستان‌ها شناخته شده نیست درصورتی‌که ظرفیت فوق‌العاده‌ای است.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه سرمایه‌گذاری داخل و خارجی می‌توانیم از این مرکز بیشتر از این استفاده کنیم، بیان کرد: سرمایه‌گذارهای بومی حتی خارج از کشور باید شناسایی شود و سرمایه‌گذار در جایی ثبت‌نام می‌کنند که امنیت داشته باشد و این باید عملی شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.