پشت پرده انتصاب فعالان فتنه۸۸، بدهکاری دولت روحانی به جریان فتنه است/ شکست نفوذ ۸ ساله حامیان موسوی به حاکمیت برای کمرنگ شدن ۹ دی

شناسهٔ خبر: 159117 -
چاپ خبر چاپ خبر


حسن محبتی گفت: انتصاب فعالان فتنه ۸۸ در سمت های مختلف کشور از سفارت تا وزارت، دبیر مناطق آزاد و فرمانداری آگاهانه و به واسطه کمرنگ کردن حماسه ۹ دی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک دکتری علوم سیاسی همزمان با سالروز حماسه ۹ دیدر گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: ملت بزرگ ایران در نهم دی سال ۸۸، نه به واسطه حمایت از یک جریان یا گروه خاص بلکه بخاطر تمامیت ارضی کشور و اعتقادات دینی شان حماسه ای تاریخی آفریدند.

حسن محبتی افزود: نهم دی نشان داد که ره آورد انقلاب از همان ابتدا درست بوده رهبر معظم انقلاب هم فرمودند که اگر صدها بار برای نعمت هوشیاری مردم سجده شکر به جا بیاوریم، کم است چرا که این حماسه محاسبات و نقشه های دشمن را به هم ریخت.
 
وی اظهار داشت: متاسفانه غالب افرادی که در دولت اول و دوم روحانی مسئولیت گرفتند عضو ستاد مرکزی ستاد موسوی در قالب حزب اعتدال و توسعه بودند، برخی از این مسئولین حتی بازداشت شده بودند و در ادامه که صدای اعتراضات بلند شد یا حکم مشاور گرفتند یا به نوعی توجیه شدند.
 
محبتی تصریح کرد: دولت روحانی از ستاد سران فتنه شکل گرفتند و اصلاح طلبان به این افتخار می کردند که بالاخره موفق شده اند ستاد انتخاباتی مد نظرشان را روی کار بیاورند، برخی از استانداران از حامیان فتنه بودند چرا که دولت روحانی برای جذب آرا چراغ سبز خود را به حامیان فتنه نشان داده بودند.
 
وی با اشاره به اینکه در شهرستانی مانند کرج بعد از ۱۱ سال یکی از نوچه های فتنه به عنوان فرماندار انتخاب می شود تا روز های آخر دینشان را به زعم خود ادا کنند، گفت: این روند نشان می دهد که دولت روحانی همچنان به جریان فتنه به دلیل کسب آرا بدهکار است.
 
محبتی افزود: کسی که از بازداشت شدگان بود در مصاحبه خود عنوان می کند که ما هنوز طلبکاریم چرا که مدعی هستند روحانی را روی کار آورده اند و آرا آنها موجب ایجاد دولت تدبیر و امید شده است.  برخی از افراد دولت روحانی بازماندگان ستاد جریان فتنه هستند.
 
وی با اشاره به اینکه انتصاب فعالان فتنه ۸۸ در سمت های مختلف کشور از سفارت تا وزارت، دبیر مناطق آزاد و فرمانداری آگاهانه و به واسطه کمرنگ کردن حماسه ۹ دی است، اظهار داشت: برخی از دولتمردان می خواهند بگویند اتفاق سال ۸۸ فتنه نبوده و یک جنبش رنگی است در حالیکه رهبری فرمودند این موضوع در کشور مصداق ندارد.
 
محبتی تصریح کرد: در حمله داعش به مجلس شورای اسلامی رنگ رخساره آقایان پرید و اجنبیان مزدور برای خود اسکورت گذاشتند، در حالی که مردم در ۹ دی حضور پررنگ داشتند و عده ای رگ غیرتشان بیرون زد و به خیابان ها آمدند تا نشان دهند جریان فتنه منحرف است.
 
وی گفت: فتنه گران به عاشورا و تاسوعا هم رحم نکرده و حرمت شکنی کردند، حامیان فتنه نشان دادند چه دشمنی عمیقی با اصل نظام و انقلاب دارند، مردم ۸ سال از نفوذ این افراد به عرصه حاکمیت ضربه خورد و جریان فتنه نقش خود را به خوبی در ۸ سال دولت تدبیر و امید بازی کرد.
 
محبتی افزود: امروز باید آسیب شناسی کرد که چگونه اصل فتنه در قوه مجریه یا حتی قوه مقننه در مجلس قبل نفوذ کرد و توانست برجام را ۲۰ دقیقه ای تصویب کند، جریان فتنه با هدف کمرنگ کردن ۹ دی وارد دولت شد اما مردم با هوشیاری تمام اهداف آنها را شناخته و به تمسخر هم می گیرند.
 
وی اظهار داشت: امروز می بینیم حسین فریدون که عضوستاد موسوی بود در بازداشت به سر می برد، امیدواریم قوه قوه قضائیه در روزهای اخر این دولت همانند زمان احمدی نژاد اقدام کرده و پرونده های آنها را به واسطه تشخیص نفوذی یا خائن بودن مورد بررسی قرار دهند.
 
محبتی تصریح کرد: قوه قضائیه باید به رشادت مردمی که با حماسه ۹ دی در برابر جریان فتنه ایستادند و اصل ولایت فقیه را واکسینه کردند پاسخ داده و از آنها حمایت کند، شکست نفوذی ها در ۸ سال اخیر برای ضربه زدن به اصل نظام و ولایت همین واکسینه شدن نظام بود که توسط مردم اتفاق افتاد.
 
دکتری علوم سیاسی در خاتمه با اشاره به اینکه برجام، تورم و فشارهای اقتصادی برنامه ریزی شده توسط دولت برای شوراندن مردم علیه نظام هم جواب نداد، خاطر نشان داشت: مردم دولت، نفوذی ها و عاملان فتنه را مقصر تمام اتفاقات و مشکلات می دانند در نتیجه قوه قضائیه باید در روزهای آخر عمر این دولت به بازشماری آقایان بپردازد.
 
 
 
 
 

انتهای پیام/ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.