مدیر شبکه دامپزشکی خلیل‌آباد خبر داد؛

برپایی اردوی جهادی دامپزشکی در روستای کاریزک خلیل‌آباد / ۱۷۰۰ رأس دام سبک علیه بیماری طاعون واکسینه شدند

شناسهٔ خبر: 156913 -
چاپ خبر چاپ خبر
احمدی از برپایی اردوی جهادی با همکاری ناحیه مقاومت بسیج خلیل‌آباد در روستای کاریزک هم‌زمان با هفته بسیج خبر داد و گفت: در این طرح 1700 رأس دام سبک علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک و 25 قلاده سگ گله علیه بیماری هاری واکسینه شدند.

وحید احمدی، مدیر شبکه دامپزشکی خلیل‌آباد در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: اردوی جهادی دامپزشکی با همکاری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان با هدف آموزش و ترویج مسائل موردنیاز دامپروری، شناسایی بیماری‌های دام‌ها، معالجه و درمان دام‌های بیمار، ارائه خدمات رایگان در راستای حفظ و صیانت از سرمایه دامداران و تأمین امنیت غذایی ایشان، در روستای کاریزک از توابع شهرستان خلیل‌آباد برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این طرح بالغ‌بر ۱۷۰۰ رأس دام سبک این روستا بر علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک واکسینه شدند، خاطرنشان کرد: در کنار این طرح خدماتی نظیر واکسیناسیون ۲۵ قلاده سگ‌های گله علیه بیماری هاری، اصلاح سم، معاینه، تزریقات و مشاوره به دامداران صورت گرفت.

مدیر دامپزشکی خلیل‌آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: با اجرای این طرح اردوی جهادی، علاوه بر معاینه و ویزیت و توزیع رایگان داروهای دامی به دامداران منطقه، حدود ۷ هزار مترمربع محل نگهداری دام‌های سبک و سنگین دامداران نیز علیه انگل‌های خارجی سم‌پاشی و ضدعفونی شد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با بیماری کرونا صورت گرفت، تصریح کرد: در طول طرح نکات بهداشتی و آموزشی لازم به‌منظور ارتقاء سطح آگاهی دامداران به‌صورت چهره به چهره منتقل شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.