مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر مطرح کرد؛

ضرورت افزایش مشارکت مردمی؛ از رعایت محدودیتها تا کمک به روند درمان بیماران کرونایی

شناسهٔ خبر: 156370 -
چاپ خبر چاپ خبر
یزدانی گفت: عامل موثر در کنترل بیماری کرونا، مشارکت و حضور مردم است و به هر میزان که مشارکت مردم در اصول پیشگیری کرونا شدت پیدا کند، مطمئناً تعداد تخت های بستری و بیماران و فوتی ها کاهش پیدا خواهد کرد.

محمدجواد یزدانی، مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، حدود ۹ ماه کشور، استان و شهرستان کاشمر با ویروس کرونا درگیر است و کاشمر در شرایطی قرار دارد که اغلب تخت های بیمارستانی پر از بیماران کرونایی است و تعداد فوتی ها افزایش چشمگیری دارد.

وی با بیان اینکه بیمارستان خلیل آباد به مجموعه خدمات درمانی بیماری کووید ۱۹ اضافه شده است، خاطرنشان کرد: قطعاً عامل موثر در کنترل بیماری کرونا، مشارکت و حضور مردم است و به هر میزان که مشارکت مردم در اصول پیشگیری کرونا شدت پیدا کند، مطمئناً تعداد تخت های بستری و بیماران و فوتی ها کاهش پیدا خواهد کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با تاکید بر اینکه بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی کنترل بیماری کرونا به صورت محله محور، طرح مشترک سپاه و شبکه بهداشت و درمان اجرایی شده است، تصریح کرد: در این طرح هر مسجد یک سنگر سلامت می شود و مجموعه ای از افرادی که در مسجد فعالیت دارند با مشارکت پایگاه سلامت محله، بتوانند چند کار را برای افزایش مشارکت مردم و پیشگیری از کرونا انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه شناسایی بیماران و ترغیب به قرنطینه خانگی در مرحله اول نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اذعان کرد: در مرحله بعد باید مراقبت کنیم که نیازهای فردی و خانوادگی این افراد که در خارج از خانه هست را تامین شود و این افراد در درون اجتماع تا پایان قرنطینه حضور پیدا نکنند.

یزدانی با بیان اینکه حمایت های روانی، جسمی و معیشتی از این افراد نیز در این طرح آورده شده است، عنوان کرد: از تمام شهروندان تقاضا دارم که در این طرح مشارکت داشته باشند که مجموعه بسیج جامعه پزشکی، امور مساجد و کادر بهداشت و درمان با مشارکت هم بتوانند یک کار مهم را در موضوع پیشگیری انجام دهند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.