فرماندار کوهسرخ:

هفته بسیج در کوهسرخ باید هفته فرهنگ سازی مبارزه با کرونا باشد

شناسهٔ خبر: 156249 -
چاپ خبر چاپ خبر
رمضانی با بیان اینکه هفته بسیج در کوهسرخ باید هفته آگاه سازی و فرهنگ سازی مردم باشد، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا باید بتوانیم از ظرفیت بسیج در جهت فرهنگ سازی استفاده از موارد بهداشتی و رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده کنیم.

رضا رمضانی، فرماندار کوهسرخ در نشست هماهنگی بزرگداشت هفته بسیج با بیان اینکه بسیج شجره طیبه است که در تمام صحنه ها و میدان ها از بدو تاسیس خود، حضور فعال داشته است، اظهار داشت: امروز آحاد مردم ایران اسلامی با گوشت و پوست خود میوه این شجره طیبه را شاهد هستند.

وی با تاکید بر اینکه هر شخصی که حضور با بصیرت در صحنه داشته باشد بسیجی است، خاطرنشان کرد: واژه بسیجی در نگاه امام و رهبری جایگاه بسیار والایی دارد و این بزرگواران افتخار می کنند که خود بسیجی هستند و نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت بسیج شکست ناپذیر است.

فرماندار کوهسرخ با اشاره به اینکه هر فردی که این نظام را قبول داشته باشد یک بسیجی است، تصریح کرد: عده محدودی هستند که دنبال پول و شهوت هستند و دست در دست دشمنان نظام دارند و بسیجی یک تفکر انقلابی است که به دنبال سرافرازی نظام است.

وی با بیان اینکه بسیجیان در دوران دفاع مقدس و بعد از آن و در عرصه های مختلف که نظام نیاز داشته در صحنه و میدان حضور داشتند، اذعان کرد: اگر حضور و راهنمایی بسیجیان در جنگ با اشرار در کوهسرخ نبودند مطمئناً در برابر این اشرار مسلح کم می آوردیم و بسیجیان جان خود را در دست گرفتند و به مبارزه با اشرار پرداختند.

رمضانی با تاکید بر اینکه هفته بسیج امسال باید متفاوت از سال های گذشته برگزار شود، عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا باید بتوانیم از ظرفیت بسیج در جهت فرهنگ سازی استفاده از موارد بهداشتی و رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده کنیم و بسیجیان با لباس مقدس بسیجی این موارد را به همشهریان منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه شب نشینی ها، مراسم ترحیم و عروسی و تجمع سم مهلکی در ایام کرونا برای گرفتار شدن تعداد بیشتری از هم وطنان است، تشریح کرد: خط مقدم جبهه سلامت کشور امروز در وضعیت سختی قرار دارند و باید کمک کنیم تا سختی این خط مقدم کمتر شود.

فرماندار کوهسرخ با بیان اینکه باید به جایی برسیم که در کنار خط مقدم جبهه سلامت باشیم و بسیج در شرایط مختلف باید کارکرد متفاوتی داشته باشد، تاکید کرد: هفته بسیج باید هفته آگاه سازی و فرهنگ سازی مردم باشد و امروز بسیجی باید در سنگر خدمت رسانی به مردم در مقابله با ویروس کرونا باشد.

وی با تاکید بر اینکه تا فرهنگ سازی در جامعه انجام نشود مطمئناً ویروس کرونا همچنان به شیوع خود ادامه خواهد داد، بیان کرد: اگر این فرهنگ سازی توسط بسیجیان انجام شود مطمئناً به خوبی واژه بسیجی را درک کرده ایم.

 

بسیجی در همه صحنه های مورد نیاز حضور داشته است

حجت الاسلام رضایی تولایی، امام جمعه کوهسرخ با بیان اینکه بسیجی باید باور به آرمان های اسلام ناب و انقلاب داشته باشد و تا این باور نباشد، مطمئناً تفکر بسیجی شکل نمی گیرد، اظهار داشت: تفکر بسیجی یک تفکر نابی است که باید در جامعه نهادینه شود.

وی با بیان اینکه جهاد در واژه بسیج وجود دارد و مبتنی بر باور بسیجی است، خاطرنشان کرد: بسیجی هر کجا که انقلاب نیاز داشته باشد حضور جهادی خواهد داشت.

امام جمعه کوهسرخ با تاکید بر اینکه بیشترین شهدای ما بسیجی هستند و حتی شهدای ارتش و نیروی انتظامی تفکر بسیجی داشتند، خاطرنشان کرد: باید برای زمان ظهور حضرت زمان (عج) تمرین کنیم و ولایت پذیر محض باشیم.

وی با اشاره به اینکه حفظ سلامتی مردم امروز نیز از اهمیت خاصی برخوردار است، تصریح کرد: دو هزار مسجد و ۴ هزار پایگاه در خراسان رضوی برای خدمت به سلامت مردم با کار علمی در سنگر مسجد تشکیل شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.