رئیس حوزه قضایی کوهسرخ خبر داد؛

برخورد قاطع قضایی با مجرمان فضای مجازی در کوهسرخ

شناسهٔ خبر: 156117 -
چاپ خبر چاپ خبر
عاجل با بیان اینکه فضای مجازی کوهسرخ همواره رصد و با مرتکبین جرایم در این فضا برخورد قانونی می شود، گفت: امروزه جرایم فضای مجازی تاثیرات منفی در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دارد و فعالان فضای مجازی در کوهسرخ باید با هوشمندی از بروز این تخلفات جلوگیری کنند.

عاجل، رئیس حوزه قضایی شهرستان کوهسرخ در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: مردم شهرستان کوهسرخ ارزش بالایی نسبت به مناسبات و تعامل هر چه بهتر با یکدیگر قائل هستند.

وی با بیان اینکه امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فضای مجازی شاهد حضور شبکه های اجتماعی متعدد در سطح کشور و شهرستان هستیم، خاطرنشان کرد: امروزه شبکه های اجتماعی بخش جدایی ناپذیری از زندگی مردم تشکیل داده و در کنار مزایایی که دارد سبب بروز تهدیدهایی در سطح جامعه به خصوص خانواده ها شده است.

رئیس حوزه قضایی کوهسرخ با تاکید بر اینکه فعالان فضای مجازی کوهسرخ باید مراقبت و حساسیت لازم را در فعالیت های فضای مجازی داشته باشند، تصریح کرد: با بررسی مقایسه ای بین عناوین مجرمانه، متاسفانه ارتکاب جرایم در فضای مجازی، از فراوانی قابل ملاحظه ای برخوردار است که شایسته مردم شهرستان نیست.

وی با اشاره به اینکه این جرایم در اغلب موارد ناشی از رهاشدگی فضای مجازی و عدم نظارت جدی در حوزه قضایی و سایبری است، اذعان کرد: برخی از فعالان فضای مجازی، این فضا را حریم شخصی خود می دانند که یک باور غلط است و دست به اقداماتی می زنند که بعضاً از حیث تطبیق عمل با قانون جرم تلقی و مستوجب مجازات است.

عاجل با اشاره به نحوه ورود قانون به تخلفات فضای مجازی، عنوان کرد: دستگاه قضایی و پلیس فناوری و تبادل اطلاعات (فتا) به صورت مستمر در حال نظارت و رهگیری فضای مجازی هست و بدون شک با مرتکبین این جرایم برخورد قاطع توسط دستگاه قضایی انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر مراقبت و نظارت بیشتر خانواده ها بر فرزندان، تشریح کرد: امروزه جرایم فضای مجازی تاثیرات منفی در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دارد و فعالان فضای مجازی در شهرستان کوهسرخ باید با هوشمندی و دقتی که دارند از بروز این تخلفات جلوگیری کنند.

رئیس حوزه قضایی کوهسرخ با بیان اینکه این هشدارها با هدف آگاه سازی مردم نسبت به مقررات و پیشگیری از وقوع جرم است، تاکید کرد: رصد فضای مجازی مرتبط با شهرستان همواره مورد تاکید این دستگاه قضایی بوده و در این خصوص نیز تدابیر لازم اتخاده شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.