رئیس اداره سازمان تبلیغات اسلامی کاشمر خبر داد؛

راه اندازی قرارگاه مردمی بهداشت و سلامت در کاشمر / مردم باید برای مقابله با کرونا همراه شوند

شناسهٔ خبر: 155948 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام صداقتی از راه اندازی قرارگاه مردمی بهداشت و سلامت در کاشمر خبر داد و گفت: نیاز داریم مردم در راه مقابله با کرونا همراه شوند و قانع سازی یکی از اهداف قرارگاه است تا مردم نیز پروتکل ها را رعایت کنند.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام حسین صداقتی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کاشمر عصر امروز در نشست خبری قرارگاه مردمی بهداشت و سلامت کاشمر که در محل سالن اجتماعات امامزاده سید حمزه (ع) برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت شهرستان کاشمر امروزه سیاه اعلام شده و متاسفانه ظرفیت بیمارستان مدرس پر شده و بیمارستان ابوالفضل نیز پذیرش بیمار کرونایی داشته است.

وی از راه اندازی قرارگاه مردمی بهداشت و سلامت در کاشمر خبر داد و خاطرنشان کرد: نیاز داریم مردم همراه شوند ولی برخی کرونا را باور ندارند یا آنقدر گرفتاری دارند که نمی توانند پروتکل ها را رعایت کنند و همه این افراد با اماکن پر تردد  سروکار دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر با تاکید بر اینکه قانع سازی یکی از اهداف قرارگاه است تا مردم نیز پروتکل ها را رعایت کنند، تصریح کرد: تجربه ای که در کاشمر در دو موج اول بدست آمد این بود که اگر مردم و خیرین پای کار بیایند و افرادی نظیر امامان جماعت، مداحان و … پای کار باشند قطعا موثر خواهد بود و به دنبال همراه کردن این افراد هستیم.

وی با بیان اینکه ۵۲ نقطه در کاشمر شناسایی شده و در بحث بسته های معیشتی کمک خواهیم کرد تا برخی نکات بهداشتی را در محله های خود دنبال کنند، اذعان کرد: به دنبال حفظ آرامش مردم هم هستیم و امیدبخشی و روحیه بخشی نیز در دستور کار قرارگاه است و معرفی افرادی که به کرونا مبتلا شدند و از آن عبور کرده اند به مردم نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

صداقتی با اشاره به اینکه دعا و تضرع در امید دهی بسیار می تواند موثر باشد، عنوان کرد: اگر آماری قرار است به مردم منتقل شود باید آماری باشد که باعث امید دهی به مردم شود و باید آمار بهبود یافتگان هم به مردم داده شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر با تاکید بر اینکه اگر برای مردم دغدغه ایجاد کردیم که باید در خانه بمانند مطمئنا جمعیت زیادی نیز این کار را انجام خواهند داد، تشریح کرد: قرارگاه مردمی سلامت و بهداشت به دنبال هم افزایی هست تا با کمک همه ارگان ها و سازمان ها و به خصوص بدنه مردمی به اهداف خود دست پیدا کند.

 

۵۲ نقطه و سنگر فرهنگی در کاشمر وجود دارد

حجت الاسلام ایوبی، مسئول امور مساجد کاشمر در این نشست با بیان اینکه امام راحل فرمودند مسجد سنگر است سنگرها رو حفظ کنید، اظهار داشت: امروز جنگ برای سلامت است و برخی نیز این جنگ را درک نکرده اند و مردم باید قانع شوند که گاهی اوقات سلامتی از اقتصاد مهم تر است.

وی با بیان اینکه مساجد قبل از اذعان دعای هفتم صحیفه سجادیه را پخش می کنند، خاطرنشان کرد: خیرین برای تهیه کپسول اکسیژن برای خانواده های کم بضاعت و بی بضاعت پای کار آمده اند.

مسئول امور مساجد کاشمر با تاکید بر اینکه بر اساس نقشه فرهنگی که در شهرستان تهیه شد، ۵۲ نقطه و سنگر فرهنگی در کاشمر وجود دارد و نباید از این نقشه غافل شویم، تصریح کرد: همه خانواده های درگیر کرونا نیازمند نیستند و به آنها باید گوش زد کنیم که برای قطع زنجیره در خانه بمانند و قرارگاه مردمی سلامت نیز کار خرید این خانواده ها را برعهده خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه ۶۰ مسجد شهری و ۱۵۰ مسجد روستایی در کاشمر فعال هستند، اذعان کرد: نماز در مساجد اقامه نمی شود ولی برای پخش اذان مساجد باز هستند .

 

موظف به رعایت مصوبات ستاد کرونا هستیم ولی اجازه سنگ اندازی نمی دهیم

سیدمصطفی قرشی یزدی، مسئول قرارگاه مردمی سلامت و بهداشت کاشمر در این نشست با بیان اینکه فعالیت این قرارگاه در چند محور انجام خواهد شد، اظهار داشت: دعا و تضرع، مطالبه گری از مسئولان و مردم در خصوص پیشگیری و درمان، رسانه، آگاه سازی و آگاهی بخشی، عیادت از بیماران کرونایی، معیشتی و حمایتی نیز از جمله محورهای قرارگاه است.

وی با بیان اینکه برخی از افراد با کار جهادی مشکل دارند نه خود کاری انجام می دهند نه می گذارند کاری انجام دهند، خاطرنشان کرد: ما موظف ستاد کرونا هستیم ولی ستاد کرونا نباید از حسن ظن مقام معظم رهبری سوء استفاده کند.

مسئول قرارگاه مردمی سلامت و بهداشت کاشمر با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری از جوانان متعهد و مخلص خواستند که دوباره وارد میدان شوند، تصریح کرد: مصوبات ستاد را رعایت می کنیم ولی اجازه سنگ اندازی جلوی پای گروه های جهادی را نخواهیم داد، متاسفانه در ستاد کرونا غیر از ارائه آمار و مصوبات کاری صورت نمی گیرد و این ظلم به مردم است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.