رئیس مرکز بهداشت و درمان خلیل آباد خبر داد؛

عبور بیماران قرنطینه کرونایی از مرز ۱۱۲ نفر در خلیل آباد / هر روز یک نفر براثر کرونا فوت می‌شود

شناسهٔ خبر: 155869 -
چاپ خبر چاپ خبر
مکارم با بیان اینکه تعداد موارد مثبت در قرنطینه از مرز 112 نفر گذشته و افرادی که در قرنطینه هستند باید حتماً مدت زمان لازم را رعایت کنند، گفت: از ابتدا آبان ماه هر روز یک فوتی کرونایی در شهرستان خلیل آباد داشته ایم و اگر مردم رعایت پروتکل های بهداشتی را نکنند مطمئناً روزهای سختی را خواهیم داشت.

علیرضا مکارم، معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، با بیان اینکه از ابتدا آبان ماه هر روز یک فوتی کرونایی در شهرستان خلیل آباد داشته ایم، اظهار داشت: اگر مردم رعایت پروتکل های بهداشتی را نکنند مطمئناً روزهای سختی را خواهیم داشت و هر روز باید منتظر از دست دادن عزیزان خود باشیم.

وی با بیان اینکه تعداد موارد مثبت در قرنطینه از مرز ۱۱۲ نفر گذشته و افرادی که در قرنطینه هستند باید حتماً مدت زمان لازم را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: آمار فوتی های کرونا امروزه به ۳۳ نفر در شهرستان خلیل آباد رسیده و این افراد در اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

رئیس مرکز بهداشت خلیل آباد بیشترین علت افزایش بیماران کرونایی را رعایت نکردن دستورات بهداشتی از سوی مردم دانست و تصریح کرد: اکنون بعد از گذشت ۸ ماه از پیدا شدن این ویروس منحوس دیگر همه می دانند که راه انتقال بیماری چگونه است و همه می دانند که نباید در این خصوص کوتاهی کنند.

وی با اشاره به اینکه هرگونه قصور در این زمینه، خسارت جبران ناپذیری برای خانواده ها خواهد داشت، اذعان کرد: از همه همشهریان عزیز تقاضا دارم بدون هیچ گونه پیش داوری در خصوص این بیماری برای حفظ جان خود و خانواده رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشند.

مکارم با بیان اینکه سالمندان بیشترین آسیب را از این بیماری می بینند و باید منزل خارج نشوند و همچنین فرزندان از تجمع و دورهمی در منزل سالمندان خودداری کنند، عنوان کرد: اکنون باید هنگام خروج از منزل ماسک بزنید و عدم استفاده از ماسک به منزله رعایت نکردن حقوق سایر شهروندان است.

وی رعایت فاصله فیزیکی هنگام صحبت با یکدیگر را ضروری دانست و تشریح کرد: تجمع و مهمانی دادن و مجلس گرفتن عامل اصلی بیماری کرونا است و خانواده ها و زوج های جوان باید بدانند که شهرستان خلیل آباد در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و از برگزاری هرگونه مراسمی خودداری کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.