جانشین انتظامی خراسان رضوی خبر داد؛

افزایش ۲۴ درصد کشفیات مواد مخدر در خراسان رضوی

شناسهٔ خبر: 155813 -
چاپ خبر چاپ خبر
سردار قربان زاده گفت: خوشبختانه از سال گذشته تا به امروز 24 درصد افزایش کشف مواد مخدر با 22 تن انواع کشفیات، 78 درصد افزایش کشف جرایم، 48 درصد افزایش انهدام باندها، کاهش 45 درصدی تصادفات، کاهش 26 درصدی فوتی های ناشی از تصادفات و... در سطح استان خراسان رضوی داشتیم.

به گزارش یار خراسانی، سردار ابراهیم قربانزاده، جانشین انتظامی خراسان رضوی بعد از ظهر امروز در نشست استقرار فرماندهی انتظامی شهرستان کوهسرخ اظهار داشت: امروزه ناجا به علت تعدد و کثرت ماموریت ها شاید یکی از آزمون هایی باشد که بیشترین ارتباط را با مردم و خانواده های معظم شهدا را دارد.

وی با بیان اینکه انجام موفق ماموریت ها باعث شده که امروز مورد اعتماد مردم باشد، خاطرنشان کرد: شاید یکی از ویژگی هایی که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی دارد ویژگی اعتقادی باشد و امروز نیروهای  ناجا اعتقاد قلبی و التزام به اندیشه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و آرمان های انقلاب اسلامی دارند.

جانشین انتظامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه دشمن شناسی، دشمن ستیزی و مقابله با جریان های انحرافی می تواند انتظار و آمادگی سربازی در رکاب امام زمان (عج) است، تصریح کرد: توکل و اطمینان قلبی به خدا، عفت و پاکدمنی، شهامت، شهادت طلبی، جوانمردی، روحیه ایثار و جهادی، غیرت دینی و ملی، احساس مسئولیت در برابر تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران از دیگر ویژگی های ناجا است.

وی با اشاره به اینکه نباید یادمان برود که در این بخش از کشور همانند بخش های دیگر از کشور مورد تاخت و تاز قاچاقچیان مسلح قرار گرفته بود و امنیت و احساس امنیت مورد خدشه واقع شده بود، اذعان کرد: با اقداماتی که انجام گرفت ورود کاروان های مسلح به صفر رسید و امروز نیز شاهد هیچ گونه ناامنی در سطح استان نیستیم.

قربان زاده با بیان اینکه وفاق، همدلی، هم افزایی و هماهنگی برای اجرای بیشتر و بهتر امنیت ها به ویژه در جهت خدمات رسانی به مردم باید در دستور کار باشد، عنوان کرد: روزانه شاهد بیش از ۱۷ هزار تماس تلفنی به ناجا برای راهنمایی و ارشاد یا ابلاغ ماموریت هستیم و این نشان از اقبال عمومی و سرمایه اجتماعی است و موظف هستیم در کمترین زمان در هر ساعت از شبانه روز در خدمت مردم باشیم.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: کارنامه ناجا در استان خراسان رضوی در فتنه های ۷۸، ۸۸، ۹۶ و ۹۷ بود درخشان است و اتفاقاتی که دشمنان و معاندین برای هر موضوعی موج سواری داشتند، فراخوان های متعدد در موضوعات مختلف وجود داشت که خنثی شد.

جانشین انتظامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه پلیس در ایام شیوع کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی در بحرانی ترین نقاط حضور داشت، بیان کرد: ۹۸ درصد مردم در روز ۱۳ فروردین و روز طبیعت با پلیس در اجرای محدودیت ها همراهی کردند و آن ۲ درصدی که نمی خواستند مطیع قانون باشند چیزی حدود بالغ بر هزار ایست و بازرسی در نقاط مختلف استان برای کنترل محدودیت ها برگزار شد.

وی با بیان اینکه رضایت مندی مردم از پلیس در کنار اجرای ماموریت ها روز به روز افزایش پیدا می کند، تاکید کرد: کاهش وقوع جرایم خشن را در استان شاهد بودیم جرایمی که در کاهش امنیت نقش موثری دارند.

سردار قربان زاده ادامه داد: خوشبختانه از سال گذشته تا به امروز ۲۴ درصد افزایش کشف مواد مخدر با ۲۲ تن انواع کشفیات، ۷۸ درصد افزایش کشف جرایم، ۴۸ درصد افزایش انهدام باندها، کاهش ۴۵ درصدی تصادفات، کاهش ۲۶ درصدی فوتی های ناشی از تصادفات و… در سطح استان خراسان رضوی داشتیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: علیرغم افزایش ۲۰۰ درصدی فراخوان های ضد انقلاب نسبت به مدت مشابه ولی برای تمام این فراخوان ها تمهیدات لازم اندیشیده شد و ماموران قبل از شروع فراخوان تا اطمینان از اتمام آن در محل حضور داشتند و نتیجه این بود که تجمعاتی صورت نگرفت و اندک تجمعات صنفی بود که مردم مشکلات خود را مطرح می کردند.

 

در پایان این مراسم سرهنگ حسین یزدانی به عنوان اولین فرمانده انتظامی شهرستان کوهسرخ معرفی شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.