شهردار خلیل آباد:

درجه شهرداری خلیل آباد به ۶ ارتقا یافت

شناسهٔ خبر: 154596 -
چاپ خبر چاپ خبر
گوهریان از ارتقای درجه شهرداری خلیل آباد از 5 به 6 توسط وزارت کشور خبر داد و گفت: ارتقاء درجه شهرداری ها بر مبنای سه شاخصه «درآمد مستمر و خالص شهرداری»، «جمعیت شهر» و «موقعیت شهر از لحاظ تقسیمات کشوری» تعیین می‌شود.

هادی گوهریان، شهردار خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: درجه شهرداری خلیل آباد با تایید و ابلاغ وزیر کشور از ۵ به ۶ ارتقا یافت که با این ارتقا نام خلیل آباد در فهرست شهرداری های درجه ۶ کشور قرار گرفت.

وی ضمن تبریک این ارتقاء به اهالی شهر خلیل آباد، تصریح کرد: هم‌اکنون شهرداری خلیل آباد از میان طیف درجه‌بندی شهرداری‌ها که مابین اعداد يك تا ۱۲ است، درجه ۶ را به خود اختصاص داده است.

شهردار خلیل آباد با بیان اینکه پس از ارزیابی عملکرد این مجموعه شامل تفریق بودجه مناسب، درآمد مطلوب، اعتبارات و منابع درآمدی و… با تأیید وزارت کشور از یک درجه ارتقاء بهره‌مند شد، اذعان کرد: ارتقاء درجه شهرداری‌ها در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تصویب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری‌هایی که چهار سال از زمان ابلاغ آخرین درجه آن‌ها گذشته، می‌توانند پیشنهاد ارتقای درجه خود را پس از تأیید استانداری به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارسال کنند، عنوان کرد: ارتقاء درجه شهرداری ها بر مبنای سه شاخصه درآمد مستمر و خالص شهرداری، جمعیت شهر و موقعیت شهر از لحاظ تقسیمات کشوری تعیین می‌شود.

گوهریان گسترش ساختار اداری شهرداری، ارتقای توانمندی شهرداری در اجرای طرح‌های عمرانی و فرهنگی، تخصیص اعتبارات بیشتر به شهرداری و … را از جمله مزایای این ارتقای درجه برشمرد، تشریح کرد: این ارتقاء درجه و مزایایی که دارد منجر به خدمتگزاری مطلوب و شایسته برای مردم خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.