رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خلیل آباد خبر داد؛

شناسایی موقوفه ۱۱۰ ساله در خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 154533 -
چاپ خبر چاپ خبر
حسینی با بیان اینکه در راستای طرح شناسایی موقوفه های مجهول، موقوفه ای شناسایی شد که وقف آن به 110 سال پیش بر می گردد، گفت: این ملک با مساحت 3 هزار و 100 متر مربع در بهترین نقطه شهرستان واقع شده که بیش از 3.5 میلیارد تومان ارزش دارد.

سید احمد حسینی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، ضمن گرامیداشت دهه وقف، اظهار داشت: بر اساس شناسه برنامه ای که از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه به همه ادارات در سراسر کشور ابلاغ شده، بحث شناسایی موقوفات مجهول در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه موقوفات مجهول، موقوفاتی هستند که در سالیان دراز یا سال ۱۳۱۱ که اداره ثبت اسناد نسبت به پلاک کوبی اراضی و املاک مردم و املاک موقوفه اقدام کرده بود، این اراضی شماره پلاکی به آن اختصاص پیدا کرده باشد، خاطرنشان کرد: بعضاً مشاهده می شود که این اراضی به مرور زمان از دسترس موقوفه خارج و توسط اشخاص تصرف و حتی از وقف بودن خارج می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خلیل آباد با تاکید بر اینکه با بررسی دفاتر پلاک کوبی در شهرستان خلیل آباد موقوفه ای شناسایی شد که وقف آن به ۱۱۰ سال پیش بر می گردد و این در دفتر پلاک کوبی تحت شماره پلاک فرعی به ثبت رسیده است، تصریح کرد: با مراجعه به محل اشخاصی که این ملک را تصرف کرده بودند ابتداً از موقوفه بودن آن خبری نداشتند و ملک در حال حاضر به صورت مسکونی، تجاری و قسمتی هم به صورت زمین باقی مانده است.

وی با بیان اینکه این ملک با مساحت ۳ هزار و ۱۰۰ متر مربع در بهترین نقطه شهرستان واقع شده که ارزشی بیش از ۳٫۵ میلیارد تومان دارد، اذعان کرد: بعد از شناسایی این موقوفه نسبت به پیگیری صدور سند مالکیت آن اقدام و سند تک برگی صادر شد و در حال حاضر پیگیری احقاق حقوق وقف از متصرفین هستیم.

حسینی با اشاره به اینکه با توجه به پیگیری هایی که صورت گرفت، از ابتدای سال تا به امروز ۷ موقوفه جدید کشف شده است و بعضاً این پلاک ها به صورت باغ و تجاری است که در سطح شهرستان و روستاها شناسایی شده است، عنوان کرد: تمام اسناد مالکیت آن اخذ و متصرفین آنها هم به اداره اوقاف مراجعه و نسبت به صدور سند اجاره اقدام شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.