امام جمعه خلیل آباد:

حفظ امنیت بدون همکاری مردم امکانپذیر نیست / مردم موارد حفاظتی و امنیتی را جدی بگیرند

شناسهٔ خبر: 154342 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه حفاظت وقتی جواب می دهد که خود فرد جهات حفاظتی، امنیتی و پیشگیرانه را انجام دهد، گفت: ناجا نمی تواند برای هر کوچه و خانه یک مامور قرار دهد بلکه باید مردم هم همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش یار خراسانی،

حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد بعد از ظهر امروز در جمع کارکنان نیروی انتظامی خلیل آباد که در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار دش، اظهار داشت: ماه محرم و صفر امسال ماه عقلانیت بود و دشمن به شدت تلاش می کرد تا برای ما مشکل ایجاد کند مردم ما پیروز شدند.

وی با بیان اینکه امنیت خوبی که در این شرایط با همه سختی ها و دشمنی هایی که وجود دارد، داریم در هیچ کشوری نیست این مرهون خدمات شبانه روزی ناجا است و باید آن را قدر بدانیم، خاطرنشان کرد: انجام وظیفه ناجا باعث رضایتمندی خداوند و امام زمان و خوشنودی فرمانده کل قوا و مردم است.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه تلاش تحسین برانگیزی که نیروی انتظامی در بخش های مختلف دارد باعث شده جایگاه خوبی در بین مردم کسب کند و این مطمئناً اثرات فراوانی دارد، تصریح کرد: نیروی انتظامی با توجه به اینکه در بُعد حفظ امنیت تلاش می کند ولی در بُعد معنوی و خانواده کم نذاشته که بسیار قابل توجه است.

وی با اشاره به اینکه حفاظت وقتی جواب می دهد که خود فرد جهات حفاظتی، امنیتی و پیشگیرانه را انجام دهد وقتی فردی جهات پیشگیری و امنیتی را رعایت نکند نباید از سرقت لوازم خود گلایه داشته باشد، اذعان کرد: ناجا نمی تواند برای هر کوچه و خانه یک مامور قرار دهد بلکه باید مردم هم همکاری لازم را داشته باشند.

ناهیدی همچنین در ادامه عنوان کرد: دشمن وقتی به این نتیجه رسیده که شرایطی را به وجود بیاورد که مشکلاتی برای نظام ایجاد شود به همین منظور به دنبال اراذل و اوباش و افراد سابقه دار رفته اند، باید مراقبت لازم در این زمینه صورت گیرد.

 

عدم وجود سلامت اجتماعی باعث گرایش به ناهنجاری ها می شود

ولی الله غلامی، فرمانده انتظامی خلیل آباد بعداز ظهر امروز در این دیدار، اظهار داشت: “همه با هم برای سلامت و امنیت” شعار هفته ناجا در سال ۹۹ است و به منظور اهمیت سلامت در ایام شیوع کرونا نیز از واژه سلامت در این شعار استفاده شده است.

وی با بیان اینکه سلامت برگرفته از سلامت اجتماعی در کنار سلامت روحی و روانی و جسمانی لازم است، خاطرنشان کرد: وقتی سلامت اجتماعی وجود نداشته باشد گرایش به سمت بزه و ناهنجاری ها بیشتر می شود و همچنین سلامت روحی و روانی و جسمانی را به مخاطره می اندازد.

فرمانده انتظامی خلیل آباد با تاکید بر اینکه سلامت و امنیت دو مجهولی هستند که تا زمانی که از دست ندهیم مطمئنا قدر آنها را نخواهیم دانست، تصریح کرد: ویروس کرونا باعث شد تا قدر سلامت و خادمان و مدافعان سلامت را بیشتر بدانیم.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت مردمی و برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمان نوامیس مردم نیز در دستور کار ناجا قرار دارد، اذعان کرد: پلیس در یک دست اسلحه و در دست دیگر قرآن و تمسک به اهل بیت دارد و با این دو وسیله به مقوله حفظ و دفاع از امنیت ورود پیدا می کند.

غلامی با بیان اینکه رضایت مردم از نیروی انتظامی شهرستان باعث افتخار و دلگرمی پلیس است، عنوان کرد:  پلیس مردم پایه حرکت می کند و به دنبال این هستیم که مرحمی بر زخم مردم باشیم و در هرکجا نیاز باشد مقتدرانه ورود خواهیم داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.