رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل آباد خبر داد؛

تولید سالانه بیش از ۵٫۵ تن زباله خانگی در خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 154091 -
چاپ خبر چاپ خبر
شفیعیان با بیان اینکه سالانه بیش از 5.5 هزار تن زباله خانگی در شهرستان خلیل آباد تولید می شود که نزدیک به 4 هزار تن آن زباله های شهر خلیل آباد است، گفت: شهرداری ها و بخشداری های شهرستان باید توجه بیشتری به تخلیه زباله در محیط های غیر مجاز مانند تخلیه نخاله ساختمانی در مسیل ها یا زباله ها در محیط های طبیعی داشته باشند.

به گزارش یار خراسانی، سعید شفیعیان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلیل آبادظهر امروز در نشست کارگروه مدیریت پسماند این شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه تا به امروز نشست کارگروه مدیریت پسماند با ۱۹ مصوبه در شهرستان برگزار شده است، اظهار داشت: این نشست ها مصوباتی در زمینه زباله های بیمارستانی، پسماندهای عمرانی و طرح تفکیک زباله از مبدائ طرح و پیگیری شده است.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از ۵٫۵ هزار تن زباله خانگی در شهرستان خلیل آباد تولید می شود که نزدیک به ۴ هزار تن آن زباله های شهر خلیل آباد است، خاطرنشان کرد: شهرداری ها و بخشداری های شهرستان باید توجه بیشتری به تخلیه زباله در محیط های غیر مجاز مانند تخلیه نخاله ساختمانی در مسیل ها یا زباله ها در محیط های طبیعی داشته باشند.

 

توجه به الزمات محیط زیست ضرورت مدیریت توسعه است / بهداشت و درمان باید بی خطرسازی زباله های بیمارستانی را پیگیری کند

ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد در این نشست اظهار داشت: مدیریت توسعه در شهرستان خلیل آباد باید با توجه و رعایت الزامات محیط زیست انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه باید به سمتی حرکت کنیم که نه یک روز هوا یا زمین پاک بلکه تمام سال را به عنوان روزهای هوای پاک و زمین پاک داشته باشیم، خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی در زمینه طرح تفکیک زباله از مبدأ در سطح شهر خلیل آباد انجام شده که نیاز به فرهنگ سازی بیشتر از طریق سمن ها و بانوان در این زمینه احساس می شود.

فرماندار خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: شهرداری خلیل آباد طرح تجمیع جمع آوری زباله های شهر و روستاها همجوار را با استفاده از ظرفیت مجموعه شهرداری ها و دهیاری های استان را پیشنهاد داده که باید مطالعات لازم صورت گیرد و در صورتی که باعث کاهش هزینه های جمع آوری پسماند و نظارت دقیق تر می شود باید به عنوان یک طرح نمونه جهت اجرا پیگیری شود.

وی اذعان کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان باید بحث بی خطر سازی زباله های بیمارستان خاتم الانبیاء را در مبداء پیگیری کند و آن را به سرانجام برساند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.