معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد؛

کف قیمت کشمش زرد خلیل آباد کیلویی ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان / عدم تبعیت کارخانه داران باعث ورود دولت برای خرید می شود

شناسهٔ خبر: 153969 -
چاپ خبر چاپ خبر
معتمد گفت: کارخانه داران و کارگاه داران باید کشمش زرد یا طلایی خلیل آباد را با کف قیمت 23 هزار و 500 تومان از کشاورز خریداری کنند ولی اگر به هر دلیلی تبعیت نشد تشکل های تحت پوشش سازمان تعاون روستایی وارد می شوند و بر پایه همین قیمت را بدون هیچ محدودیت تناژی، از کشاورزان خریداری می کنند.

مرتضی معتمد، معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران عصر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان خلیل آباد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: نشستی برای حل مشکلات قیمت کشمش شهرستان خلیل آباد با حضور صاحب نظران و مسئولان شهرستانی و استانی برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این نشست پس از بررسی های لازم کف قیمت کشمش مورد بررسی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: قیمت فروش محصول در مقاصد صادراتی بر اساس شاخص های بازرگانی بررسی و هزینه های انتقال، بسته بندی، ترخیص محاسبه شد و به این نتیجه رسیدیم که کارگاه داران باید این کشمش را با کف قیمت مصوب از کشاورزان خریداری کنند.

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با تاکید بر اینکه کف قیمت خرید کشمش زرد یا طلایی خلیل آباد ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد تا برای کشاورزان توجیه داشته باشد، تصریح کرد: هدف از برگزاری نشست این بود که سود این صنعت را از حلقه های انتهایی تولید و بیزینس به حلقه های ابتدایی که کشاورزان هستند منتقل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در این نشست بحث خرید حمایتی، توافقی و تضمینی در این جلسه نشد، اذعان کرد: کارخانه داران و کارگاه داران باید کشمش زرد یا طلایی را با کف قیمت ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان از کشاورز خریداری کنند ولی اگر به هر دلیلی تبعیت نشد تشکل های تحت پوشش سازمان تعاون روستایی وارد می شوند و بر پایه همین قیمت را بدون هیچ محدودیت تناژی، از کشاورزان خریداری می کنند.

معتمد با بیان اینکه اگر قرار باشد اتحادیه های سازمان تعاون روستایی به این مسئله ورود پیدا کنند مطمئناً صفر تا صد بار این محصول را خریداری و از منطقه خارج می کنند، عنوان کرد: تمام مطالبات کشاورزان زعفران کار ما در استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در تیرماه پرداخت شده و تسویه حساب نهایی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه در گام اول قرار نیست دولت در خرید کشمش زرد خلیل آباد مداخله کند و به دنبال مدیریت این بازار است، تشریح کرد: کف قیمت تعیین شد و کارگاه داران، کارخانه داران و مراکز خرید و فروش کشمش این قیمت را پذیرفتند تا بر این اساس خریداری کنند ولی اگر بازار تبعیت نکرد در گام بعدی دولت برای خرید وارد می شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.