مدیرکل آب و فاضلاب خراسان رضوی خبر داد؛

۱۶ شهر خراسان رضوی در نقطه سر به سر مصرف آب / ۲۰۰ روستا با تانکر آب رسانی می شوند

شناسهٔ خبر: 153942 -
چاپ خبر چاپ خبر
علوی با بیان اینکه 5 شهر در استان، میزان تقاضای آب از میزان تولید آب بیشتر است و 16 شهر در نقطه سر به سر مصرف قرار دارند، گفت: 200 روستا در سطح استان خراسان رضوی به وسیله تانکر آب رسانی می شوند که از این میزان، حدود 70 یا 80 روستا به صورت متغییر کاهش یا افزایش دارد و 120 روستا هم به صورت ثابت و دائم است.

سید ابراهیم علوی، مدیرکل آب و فاضلاب خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: انشعابات غیرمجاز یکی از پدیده های ناخوشایند است که برخی از شهروندان اقدام به گرفتن انشعاب غیرمجاز از شبکه می کنند که خطرهایی را برای خود این افراد و باقی شهروندان دارد.

وی با بیان اینکه این افراد نیز هزینه آبهای خود را نمی دهند و به نوعی دستبرد به بیت المال است و برخورد جدی با این افراد در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: معمولاً در بافت هایی که خانه های بزرگتر که با باغچه و باغ همراه است این انشعابات غیرمجاز متداول تر است.

مدیرکل آب و فاضلاب خراسان رضوی همچنین در ادامه تصریح کرد: شهروندان گرامی که این انشعابات را مشاهده می کنند با شماره ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب تماس بگیرند تا قطع و رسیدگی در دستور کار همکاران قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه بهای آب مصرفی بر اساس تعرفه ها برای هر مترمکعب ۴۶۰ تومان از مشترکان اخذ می شود در صورتی که در آب های بسته بندی به ازای هر نیم لیتر ۲ هزار تومان هزینه پرداخت می کنند، اذعان کرد: هزینه های تامین و استحصال با توجه به چاه های عمیقی که وجود دارد و هزینه های برق، انتقال، کلر زنی و تصفیه که وجود دارد به مراتب بیشتر از بهای آب مصرفی است که توسط دولت پرداخت می شود.

علوی با اشاره به اینکه مردم باید آب را در این شرایط که رعایت بهداشت هم ضروری است درست و به جا استفاده کنند، عنوان کرد: ۵ شهر در استان، میزان تقاضای آب از میزان تولید آب بیشتر است و ۱۶ شهر در نقطه سر به سر مصرف قرار دارند یعنی میزان تولید و مصرف آب با هم برابر هستند و اگر مصرف بیشتر باشد قطعاً کمبودها ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه ۲۰ تا ۲۵ درصد به طور متوسط افزایش مصرف آب شرب در شرایط کرونایی را تجربه کردیم، تشریح کرد: در ابتدای شروع کرونا این عدد در برخی از شهرستان ها حدود ۴۰ درصد بود که این میزان در حال حاضر تقلیل پیدا کرده است.

مدیرکل آبفای خراسان رضوی در پایان تاکید کرد: ۲۰۰ روستا در سطح استان خراسان رضوی به وسیله تانکر آب رسانی می شوند که از این میزان، حدود ۷۰ یا ۸۰ روستا به صورت متغییر کاهش یا افزایش دارد و ۱۲۰ روستا هم به صورت ثابت و دائم است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.