فرماندار کاشمر خبر داد؛

تحقق ۵۲ درصد تعهد اشتغال شهرستان کاشمر / بنیاد برکت ۱۰۰ طرح اشتغالزایی در کاشمر اجرا می‌کند

شناسهٔ خبر: 153535 -
چاپ خبر چاپ خبر
ساقی از ۱۰۰ طرح اشتغالزایی توسط بنیاد برکت در روستاهای هدف شهرستان کاشمر طی سال جاری خبر داد و گفت: ۵۲ درصد از تعهدات اشتغال شهرستان تا به امروز محقق شده و عملکرد قابل قبولی در شش ماهه اول است

به گزارش یار خراسانی، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر ظهر امروز در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان که در سالن همایش های فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: ۵۲ درصد از تعهدات اشتغال شهرستان تا به امروز محقق شده و عملکرد قابل قبولی در شش ماهه اول است ولی برخی از دستگاه ها به خاطر فراوانی که دارند همچنان عقب هستند.

وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی اهتمام بیشتری به تحقق سهمیه اشتغال داشته باشند، خاطرنشان کرد: بانک های عامل همراهی خوبی با کارگروه داشته اند ولی باید همراهی بیشتری در اجرای مصوبات کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان داشته باشند.

فرماندار کاشمر با تاکید بر اینکه ۸ مورد انحرافات در تسهیلات اشتغال شهرستان در سال گذشته وجود داشت که در سال جاری نباید انحرافی باشد، تصریح کرد: درصد پرداختی ها و ثبت نام تسهیلات کرونا شاید قابل قبول باشد ولی نباید واحد تولیدی و کسب و کاری از تسهیلات کرونا جا بمانند و میزان ثبت نام و پرداختی کاشمر در این زمینه از متوسط استانی پایین تر است.

وی با بیان اینکه طرح های بنیاد برکت در ۱۴ شهرستان استان خراسان رضوی در حال فعالیت است و باید از تجربیات شهرستان های موفق استفاده کنیم، اذعان کرد: به منظور کاهش بروکراسی اداری، محوریت فعالیت بنیاد برکت با بخشدار مرکزی است و همه دستگاهها پای کار به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری خواهند بود.

ساقی با اشاره به اینکه ۱۰۰ طرح اشتغال بنیاد برکت در مرحله اول اجرایی می شود و در صورت موفقیت مطمئنا افزایش خواهد داشت، عنوان کرد: ۳ معین اقتصادی برای طرح پشتیبان بنیاد برکت اعلام آمادگی کرده اند که باید طرح های اشتغال خود را به کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ارائه دهند.

وی با بیان اینکه زمانی که در آن قرار داریم دیگر قابل تکرار نخواهد بود و باید با هم افزایی و عدم موازی کاری پای کار باشیم تا توفیقات خوبی کسب شود، تشریح کرد: هیچ تعلل و کاستی در طرح توسعه مثلث اقتصادی و فرهنگی با تغییراتی که در مدیریت استان صورت گرفته نخواهد بود و این بذری که کاشته شده باید با جدیت بیشتری رشد پیدا کند.

فرماندار کاشمر در پایان بیان کرد: ورود بنیاد برکت کمک مضاعفی به ایجاد اشتغال در شهرستان است که باید از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشیم.

 

۴۵۰۰ اشتغال پایدار در ۱۴ شهرستان استان توسط بنیاد برکت ایجاد شده است

حجت الاسلام داوود حمیدی، مجری طرح اجتماع محور بنیاد برکت خراسان رضوی در این نشست اظهار داشت: طرح های اجتماع محور تحت نظارت بنیاد برکت در ۱۴ شهرستان استان خراسان رضوی در حال اجرا است که بیش از ۴۵۰۰ اشتغال پایدار ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت در شهرستان کاشمر در سال گذشته با محوریت بخش کوهسرخ شروع شد و بیش از ۳۰۰ طرح اشتغال زایی در بازه زمانی یکسال ایجاد شد، خاطرنشان کرد: ۳۳۰ طرح از آبان ماه ۹۸ تا به امروز در شهرستان بردسکن با محوریت بنیاد برکت استان ایجاد شده است.

مجری طرح اجتماع محور بنیاد برکت خراسان رضوی با تاکید بر اینکه اگر بنیاد بخواهد در شهرستانی ورود داشته باشد در ابتدا تعیین اعتبار و تعداد شغل در سال اول انجام می شود، تصریح کرد: تعیین روستاهای هدف برای ورود بنیاد برکت از جمله وظایف کارگروه اشتغال شهرستان است و مشاغل ایجاد توسط این بنیاد را نمی توان به نام دستگاه های دیگر زد چون این اشتغال ها هدیه مستقیم مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه همه مشاغل به جز یک شغل که کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تعیین کنند که بازار فروش آن وجود داشته باشد می توان برای طرح بنیاد برکت در نظر گرفته شود، اذعان کرد: به ازای هر ۲۵ شغل یک روستای هدف در نظر گرفته می شود که در شهرستان کاشمر ۴ روستا انتخاب خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.