صالحی: برای صیانت از چندجانبه‌گرایی باید به رفتارهای مخرب آمریکا پایان داد

شناسهٔ خبر: 152417 -
چاپ خبر چاپ خبر


رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با اشاره به تلاش‌های دولت آمریکا برای نابود کردن برجام به عنوان یکی از دستاوردهای مهم چندجانبه‌گرایی تصریح کرد که برای صیانت از چندجانبه گرایی راهی جز پایان دادن به رفتارهای مخرب آمریکا وجود ندارد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،  «علی اکبر صالحی» که به صورت مجازی در مجمع عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سخنرانی می‌کرد خاطر نشان کرد که ایران آمادگی خود را برای همکاری با جامعه جهانی اعلام می‌کند تا دیپلماسی و چندجانبه گرایی را به مرکز روابط بین الملل بازگرداند.

شصت‌وچهارمین نشست کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ در مرکز بین‌المللی وین با رعایت پرتوکل‌های بهداشتی گشایش یافت.

در این نشست که تا روز جمعه ادامه خواهد داشت نمایندگان، سفرا و مقامات ارشد ۱۷۱ کشور عضو آژانس به صورت فیزیکی و فضای مجازی حضور دارند.

بررسی راهکارهای تقویت فعالیت‌های آژانس در حوزه علوم و ایمنی هسته‌ای و کاربرد موافقت‌نامه جامع پادمانی در خاورمیانه از موضوعاتی است که در دستور کار این نشست قرار دارد. 

شرکت کنندگان همچنین قرار است درباره گزارش سال ۲۰۱۹ آژانس در خصوص همکاری‌های فنی، بودجه و تراز مالی این نهاد بین‌المللی بحث و تبادل نظر کنند.

صالحی: آژانس اعلام کرده درخواست دیگری برای بازرسی ندارد
صالحی: چالش ایران و آژانس با تدبیر بزرگان نظام حل شد
روزنامه آلمانی: گفتمان منطقی بین اروپا و آمریکا بر سر برجام دیگر ممکن نیست
بعیدی نژاد: سیاست برجامی آمریکا با شکست کامل روبرو شده است

انتهای پیام/لینک منبعارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.