امام جمعه خلیل آباد:

جریان نفوذ یکی از مهمترین تهدیدات نرم در کنترل جمیعت است

شناسهٔ خبر: 152190 -
چاپ خبر چاپ خبر
ناهیدی با بیان اینکه استفاده ابزاری از دین و غفلت کارشناسان و عالمان دینی در توجیه و ترویج سیاست های کنترل جمعیت از جمله سیاست های دشمنان نظام اسلامی است، گفت: جریان نفوذ یکی از مهمترین تهدیدات نرم در ایران در زمینه کنترل جمعیت است.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه نماز جمعه شهرستان اظهار داشت: یکی از خطرناکترین جنگ ها بر علیه ایران اسلامی، جنگ جمعیتی است و یک پروژه دامنه دار و طولانی بر علیه کشورهای مسلمان و ملت ایران اسلامی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه تردیدی نیست که در واقع ایران در نقطه اصلی هدف این جنگ نرم قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: از دلایل عمده این جنگ جمعیتی می توان به برنامه ریزی دراز مدت برای کاهش جمعیت اشاره کرد که آمریکا در سال های اخیر روش های امنیتی ملی خود در حوزه عملیات غیر نظامی را بر کنترل جمعیت برنامه ریزی کرده است و چون افزایش جمعیت به خصوص در شرق را یک تهدید امنیت برای خود می داند.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: بر اساس سیاست های دشمنان اقداماتی نظیر تبدیل کشورهای پر جمعیت به کم جمعیت و تجزیه آنها، ایجاد تشویق یا فشار بر کشورهای در حال توسعه یا کشورهای اسلامی برای کاهش جمعیت با اعمال نفوذ غیر مستقیم بر مدیران سیاسی، طرح توسعه دموکراسی، آزادی و حقوق بشر به ویژه برای زنان و جذب آنها به بازار کار و اشتغال، دخالت های مالی و ارائه خدمات مربوطه به نحوی که در شرایط تحریم ابزار کنترل جمعیت به وفور در دسترس همگان وجود دارد.

وی تهاجم فرهنگی و تغییر ارزش های جوامع در حال توسعه به ویژه جوانان از طریق تاکید اهمیت منافع مادی و حاکمیت اقتصادی بر برنامه ریزی های اجتماعی، تضعیف و تزلزل در ارزش های اسلامی و حقوق جامعه، تاکید بر منافع فردی بر منافع خانواده و اجتماع و … از جمله برنامه های آمریکا برای کاهش جمعیت جوامع کمتر از توسعه برشمرد.

ناهیدی همچنین در ادامه با بیان اینکه استفاده ابزاری از دین و غفلت کارشناسان و عالمان دینی در توجیه و ترویج سیاست های کنترل جمعیت از جمله سیاست های دشمنان نظام اسلامی است، اذعان کرد: اقدامات دشمن با واسطه و بی واسطه اجرا شده و در حال اجرا است و جریان نفوذ یکی از مهمترین تهدیدات نرم در ایران در زمینه کنترل جمعیت است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.