فرماندار خلیل آباد خبر داد؛

فقدان مجموعه بزرگی از آثار شهدای دفاع مقدس در خلیل‌آباد

شناسهٔ خبر: 151945 -
چاپ خبر چاپ خبر
قاسم پور با بیان اینکه مجموعه بزرگی از همه آثار شهدای خلیل آباد نداریم و تهیه این نیاز به کار جهاد و فرهنگی دارد، گفت: جنگ تحمیلی ابعاد ناشناخته ای دارد که باید بیشتر بر روی آن کار شود تا تحول بسیار عظیمی را صورت دهد.

به گزارش یار خراسانی، ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد، ظهر امروز در نشست ستاد چهلمین سالگرد بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: در بخش های مختلف نظامی و دستاوردهای نظامی دفاع مقدس صحبت های زیادی شده و به آن پرداخته شده است.

وی با بیان اینکه دنیای امروز دنیای در حال تحول و گذاری است و این گذار در جامعه باعث شده که یک تغییرات محسوس و نامحسوس انجام شود، خاطرنشان کرد: این بحران های هویتی و تغییرات، پیامدهای متنوعی بر جوامع گذاشته است و مهم ترین آن پیامدهای فرهنگی بوده است.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه نظام های سلطه گر و زورگو امنیت اسلامی، فرهنگی و پیشرفت جوامع را در بخش های مختلف مورد تهدید قرار داده است، تصریح کرد: یکسری از جوامع با توان داخلی در برابر نظام سلطه ایستادند و نمونه بارز آن جنگ تحمیلی است که ایران با تجربه داخلی خود بر این تهدید غلبه کرد.

وی با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی و حرکت جمهوری اسلامی ایران باعث هم پوشانی اجتماعی و همگرایی در بستر جامعه و نوعی از رشد و بالندگی در سطح جامعه شده است، اذعان کرد: جنگ تحمیلی یک گنج استخراج نشده است که باید استخراج و به رشد و بالندگی جامعه ما کمک کند.

تهیه مجموعه بزرگی از آثار شهدای خلیل آباد نیاز به کار جهادی و فرهنگی دارد

قاسم پور با بیان اینکه رشادت ها، زندگی و سرگذشت شهدا، جانبازان و ایثارگران را باید بازخوانی عالمانه داشته باشیم، عنوان کرد: اگر این بازخوانی به درستی تبیین شود ما را به یک سرمنزل مقصودی می رساند که با این امکانات جدیدی که بشر را بمباران اطلاعاتی کرده مقابله کنیم تا برای نسل جدید یک الگوسازی جدید صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه بزرگی از همه آثار شهدای خلیل آباد نداریم و تهیه این نیاز به کار جهاد و فرهنگی دارد، تشریح کرد: جنگ تحمیلی ابعاد ناشناخته ای دارد که باید بیشتر بر روی آن کار شود تا تحول بسیار عظیمی را صورت دهد.

 

باید یک فضای معنوی از دفاع مقدس به اشکال مختلف ارائه شود

حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد در این نشست اظهار داشت: افرادی در دفاع مقدس و پیروزی انقلاب زحمت کشیده اند ولی امروزه فراموش شده اند و کمترین انتظار و توقع این است که در مناسبت ها یادی از این افراد شود.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: تبیین معارف، آرمان ها و ترویج فرهنگ ارزش های اسلامی و دفاع مقدس در چهلمین سالگرد در برابر نظام سلطه بوده و این شخصیت ها و افرادی که تاثیرگداری بیشتری داشتند.

امام جمعه خلیل آباد تصریح کرد: تبیین نقش امام راحل به عنوان یک فرماندهی الهی، نقش مقام معظم رهبری در استمرار توفیقات و پیروزی های دفاع مقدس در عرصه های مختلف به ویژه جبهه مقاومت، توجه به عناصری که باعث تثبیت صلابت و اقتدار جمهوری اسلامی شد، تبعیت از ولایت فقیه در کشور و… باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایطی که امروزه در کشور حکم فرما است می طلبد تا برنامه های دفاع مقدس با توجه به محدودیت هایی که با آن روبرو هستیم باید یک فضای معنوی از دفاع مقدس به اشکال مختلف ارائه دهیم، اذعان کرد: همه عناصر موثر و تصمیم گیرنده در سطح شهرستان باید به صحنه بیایند و بتوانند برنامه های با کیفیتی را در سطح شهرستان داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.