امام جمعه خلیل آباد:

اهانت به ساحت مقدس پیامبر صلح و عدالت نشانه انفعال و ضعف استکبار است

شناسهٔ خبر: 151728 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام ناهیدی گفت: اقدام ننگین و جسارت بار و هتاکانه یکی از نشریات مزدور فرانسوی به ساحت پیامبر اکرم (ص) نشانه انفعال و ضعف استکبار در مقابله گفتمان بیداری جهانی و مقاومت اسلامی است.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: با شروع سال تحصیلی جدید، آموزش مجازی از طریق سامانه شاد رشد بیشتری خواهد یافت و در این بین باید نکاتی در این خصوص توجه داشت.

وی با بیان اینکه باید برای عدالت آموزشی فکری کرد زیرا همه تمکن مالی برای استفاده از فضای مجازی را ندارند، خاطرنشان کرد: باید مراقب بود که به واسطه برنامه شاد، بچه ها وارد فضای بی بندباری اینترنت نشوند.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه مسئله آموزش را نباید یک مسئله موقت به دلیل مسائل کرونا دانست بلکه باید این بخش تقویت شود و در افق پنج ساله، ۵۰ درصد آموزش به صورت مجازی خواهد بود، تصریح کرد: مجازی یکسری خوبی ها و یکسری تبعات منفی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه کاهش ارتباط با معلمان و مباحث پرورشی و تربیتی نیز در این زمینه به وجود خواهد آمد که باید برای آن چاره ای اندیشیده شود، اذعان کرد: ایجاد زیرساخت های بومی و امن برای گسترش فضای مجازی و همچنین فراهم کردن امکانات فضای مجازی به صورتی که فاصله طبقاتی ایجاد نشود باید در دستور کار مسئولان مربوطه باشد.

ناهیدی با بیان اینکه والدین باید تلاش کنند که فضای مجازی را به درستی بشناسند، عنوان کرد: فضای مجازی هم فرصت و هم تهدید است و نحوه استفاده از فضای مجازی باید برای فرزندان و خانواده ها فراهم شود و بایدها و نبایدها گفته شود.

وی در ادامه با اشاره به اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر صلح و عدالت، تشریح کرد: اقدام ننگین و جسارت بار و هتاکانه یکی از نشریات مزدور فرانسوی به ساحت پیامبر اکرم (ص) نشانه انفعال و ضعف استکبار در مقابله گفتمان بیداری جهانی و مقاومت اسلامی است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه از این گونه اقدامات به منظور انتقام از شکست های پیاپی مستکبران در مقابل آزادی خواهان جهان و پیروان مکتب اسلام هر از چند گاهی رخ می دهد، بیان کرد: این تحرکات ظالمانه نه تنها اهانت به مقدسات مسلمین است که شکست حرمت پیامبران الهی هم هست.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: ما نمازگزاران جمعه ضمن محکومیت شدید این اقدام جنون آمیز و شیطانی از وزارت امور خارجه و نهادهای فرهنگی فعال در حوزه بین المللی می خواهیم که ظرفیت های مجامع نهاد های بین المللی را برای مقابله با این حرکات شیطانی به کار بگیرند و بدون شک این قبیل اقدامات خاک پاشیدن بر چهره خورشید است و عاقبتی جز رسوایی و شکست مجریان آن ندارد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.