رئیس اداره نهاد کتابخانه های عمومی خلیل آباد خبر داد؛

نیاز شهرستان خلیل آباد به راه‌اندازی کتابخانه سیار روستایی / روستاهای خلیل آباد فاقد کتابخانه هستند

شناسهٔ خبر: 151526 -
چاپ خبر چاپ خبر
احمدی با بیان اینکه 25 روستا در شهرستان خلیل آباد داریم که هیچ کدام از این روستاها کتابخانه ندارند، گفت: به دنبال این هستیم که یک کتابخانه سیار در شهرستان برای تحت پوشش قرار دادن روستاها راه اندازی کنیم که این پروژه بیش از 600 میلیون تومان در حال حاضر اعتبار لازم دارد.

حسن احمدی، مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: ۳ کتابخانه در خلیل آباد تحت نظارت اداره کتابخانه ها وجود دارد که دو کتابخانه نهادی و یک کتابخانه مشارکتی است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: برای طرح توسعه کتابخانه بحرالعلوم خلیل آباد در سال جاری بالغ بر ۴۵ میلیون ریال از محل تملک دارایی در نظر گرفته شده که با تکمیل آن ۷۶ مترمربع به فضای این کتابخانه افزوده خواهد شد.

مدیر اداره نهاد کتابخانه های عمومی خلیل آباد با بیان اینکه کتابخانه مسجد جامع شهر خلیل آباد نیز به صورت مشارکتی اداره می شود و به دنبال نهادی شدن این کتابخانه بودیم که به دلیل نزدیکی به کتابخانه بحرالعلوم فعلاً عملی نشده است، تصریح کرد: رایزنی هایی با مسئولان شهرستان انجام شده که بتوانیم مکان کتابخانه مسجد جامع را تغییر دهیم تا بحث دسترسی آن راحتتر شود و همچنین بتوانیم به کتابخانه نهادی تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ روستا در شهرستان خلیل آباد داریم که هیچ کدام از این روستاها کتابخانه ندارند، اذعان کرد: به دنبال این هستیم که یک کتابخانه سیار در شهرستان برای تحت پوشش قرار دادن روستاها راه اندازی کنیم که این پروژه بیش از ۶۰۰ میلیون تومان در حال حاضر اعتبار لازم دارد.

احمدی با تاکید بر اینکه تنها راه تحت پوشش قرار دادن روستاهای شهرستان در حال حاضر کتابخانه سیار است، عنوان کرد: برخی از روستاهای سطح شهرستان بیش از ۴۰ کیلومتر با مرکز شهرستان فاصله دارند و هیچ مرکز فرهنگی در خصوص کتاب و کتابخوانی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۲۱ هزار نسخه کتاب در مخازن کتابخانه های سطح شهرستان وجود دارد، تشریح کرد: قبل از کرونا ۲۲۰۰ عضو داشتیم ولی در این چند ماه نیز به ۱۷۵۰ نفر رسیده که می توانند دلایلی چون تعطیلی کتابخانه ها داشته باشد و کتابخانه های عمومی از امروز با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی شده اند.

انتهای پیام/

 

 

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.