فرماندار کاشمر خبر داد؛

روند کُند پرداخت تسهیلات حمایتی به بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در کاشمر

شناسهٔ خبر: 151391 -
چاپ خبر چاپ خبر
ساقی گفت: علیرغم اینکه برای پرداخت تسهیلات کرونا در شهرستان تاکیدات فراوانی شده ولی پذیرفته نیست که پرداخت تسهیلات در شهرستان 10 درصد از متوسط استانی کمتر باشد هر بانکی که در شهرستان همکاری نکند قطعاً بایکوت خواهد شد.

به گزارش یار خراسانی، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر پیش از ظهر امروز در نشست با فعالین اقتصادی و بانک های شهرستان کاشمر که در سالن همایش های فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه شفافیت در حوزه اداری و بانکی نداریم و اگر اطلاعات به صورت شفاف و صریح به جامعه مخاطب منتقل شود قطعاً وضعیت بهتر از این خواهیم داشت، اظهار داشت: نباید بخشنامه را در کشوی میز خود نگهداری کنیم و این مربوط به امروز و دیروز نیست و در همه حوزه ها وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه اگر فساد ریشه کرده یک عارضه است و ریشه آن نیز عدم شفافیت است بنابراین روسای بانک ها و ادارات باید در راستای شفافیت گام بردارند تا بتوانیم به وضعیت مطلوب نزدیک شویم، خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات آنقدر زمان بر می شود که یا برگشت می خورد یا اینکه متقاضی قید تسهیلات را می زند؛ اگر قرار به ارائه تسهیلات است باید در کوتاهترین زمان ممکن این تسهیلات پرداخت شود.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه وثیقه ها یکی از مشکلات ارائه تسهیلات است که حتی برخی موارد فراتر از دستورالعمل ها عمل می شود که با یک تماس حل می شود ولی چرا نباید این مشکل با مراجعه متقاضی حل شود، تصریح کرد: در استان باید ضمانت اجرایی گذاشته شود و اگر شعبه ای فراتر از دستورالعمل های ابلاغی بانک مرکزی عمل می کند برخورد اداری صورت گیرد؛ شرایط عادی نیست که بخواهیم ارائه خدمات را به آینده موکول کنیم.

وی با اشاره به اینکه عدم اختیار برخی از روسای شعب بانک ها یکی دیگر از مشکلات است، اذعان کرد: رئیس شعبه مدعی است که سرپرستی استان به بنده اختیار پرداخت ۱۰ میلیون تومان وام ضروری را نمی دهد؛ اگر این شعبه جمع شود به نفع شهرستان است تا اینکه اختیار پرداخت وام ضروری نداشته باشد.

فرماندار کاشمر همچنین عنوان کرد: علیرغم اینکه برای پرداخت تسهیلات کرونا در شهرستان تاکیدات فراوانی شده ولی پذیرفته نیست که پرداخت تسهیلات در کاشمر ۱۰ درصد از متوسط استانی کمتر باشد هر بانکی که در شهرستان همکاری نکند قطعاً بایکوت خواهد شد.

 

 

خروج سرمایه از کاشمر یک هشدار برای بانک ها است / انحرافات و ارزهای دولتی آسیب جامعه تولید شده است

مهدی تقوایی، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی، در این نشست اظهار داشت: کاشمر نگین استان خراسان رضوی است چون یک تنوع خیلی خوبی از بخش سرمایه گذاری، صنعت، معدن و کشاورزی را در این منطقه شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه کاشمر محصولات کشاورزی ارزشمند، معادن غنی، صنایع خوب و افراد مجاهد دارد که سرلوحه هستند، خاطرنشان کرد: مشکل کشورهای کمتر توسعه یافته این است که منافع فرد را بر منافع جمع اولویت می دهیم و بسیاری از هدر رفت منابع مختلف نیز به این علت است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه اگر امروز عده ای از روستاها به حاشیه شهرها می آیند به این دلیل است که انباشت ثروت و منابع را در یک منطقه انجام می دهیم، تصریح کرد: انحرافات و ارزهای دولتی آسیب جامعه تولید شده است و امروز باید یک کار خاص انجام شود.

وی با اشاره به اینکه نسبت به تک تک پروژه های شهرستان باید حساس باشیم و راه توسعه این است که کمربندها را محکم تر ببندیم و در خدمت به مردم پیشگام باشیم، اذعان کرد: کاشمر قطب گردشگری است و باید یک بسته پیشنهادی خاصی برای این شهرستان در این حوزه برنامه ریزی شود.

تقوایی همچنین در ادامه عنوان کرد: بانک های کاشمر باید این هشدار را جدی بگیرند که خروج سرمایه از این شهرستان در حال شکل گیری است و اگر فضا را مناسب سرمایه گذاری نکنیم مطمئناً این امر سرعت بیشتری می گیرد و اگر یک واحد تولیدی از چرخه تولید خارج شود مطمئناً فشار مضاعفی بر اقتصاد وارد خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.