امام جمعه موقت کاشمر:

شانه خالی کردن از فریضه امر به معروف و نهی از منکر پسندیده نیست

شناسهٔ خبر: 150083 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه شانه خالی کردن از امر به معروف و نهی از منکر پسندیده نیست، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) بود.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام ، امام جمعه موقت کاشمر ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: عزاداری سید و سالار شهیدان باید با عظمت خاص خود و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

وی با بیان اینکه هفته اول محرم الحرام، هفته امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) بود و حضرت این را در وصیت نامه خود ذکر می کنند.

امام جمعه موقت کاشمر با تاکید بر اینکه معروف آن عملی است که هم عقل انسان و هم شرع به رسمیت بشناسد، تصریح کرد: منکر آن است که عقل آن را زشت بشمارد و شرع هم از آن نهی کند.

وی با اشاره به اینکه شانه خالی کردن از امر به معروف و نهی از منکر پسندیده نیست، اذعان کرد: امر به معروف و نهی از منکر با توجه به هجمه دشمن، کم صورت می گیرد و خودمان را به غفلت می زنیم و آن را به سازمان مربوطه محول می کنیم.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه در سطح کشور ما بیش از ۸۰ هزار مسجد داریم و هر چه مسجد ها آباد، فعال و پویا باشد، زندان ها خلوت می شود، عنوان کرد: اگر بزهکاری ها و آسیب های اجتماعی زیاد است مطمئناً افرادی هستند که رابطه خوبی با مساجد ندارند.

وی با تاکید بر اینکه مساجد مرکز خودسازی، تمدن سازی و مرکز روابط حسنه مومنین است، تشریح کرد: مساجد باید بر پایه تقوا، اخلاص، فعال و در تراز انقلاب اسلامی باشد و مساجدی در کشورهای اسلامی داریم که مرکز فتنه هستند و اگر از مساجدی شهید حججی بیرون می آید، مساجدی هستند که از آن قاتل شهید حججی بیرون می آید.

امام جمعه موقت کاشمر همچنین در ادامه ابراز کرد: کرونا نباید باعث شود که مساجد را ترک کنیم و باید با رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد و نماز جماعت شرکت کنیم.

وی با اشاره به شکست مفتضحانه و بی سابقه آمریکای جنایتکار در سازمان ملل، بیان کرد: ماه هاست که آمریکا بعد از خروج از برجام به دنبال این بوده که در سازمان ملل به همه بقبولاند که باید تحریم های ایران باقی بماند ولی شکست مفتضحانه ای نصیب آمریکا شد و این نشان دهنده افول موریانه ای آمریکا است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.