امام جمعه خلیل آباد:

عدالتخواهی و مطالبه گری از اهداف امام حسین (ع) در قیام کربلا بود / حلقه های فشار آمریکا در حال شکسته شدن است

شناسهٔ خبر: 150080 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه عدالت خواهی و مطالبه گری یکی از اهداف امام حسین (ع) در قیام کربلا بود، گفت: رأی مخالف اعضای شواری امنیت به قطعنامه ضد ایرانی آمریکا شکست سنگینی برای آمریکا رقم زد و یکی از پیام های شکست آمریکا این است که حلقه های دیگر این فشار ها در حال شکسته شدن است.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری محرم و قیام عاشورای حسینی، اظهار داشت: عدالت خواهی و مطالبه گری یکی از اهداف امام حسین (ع) در قیام کربلا بود.

وی با بیان اینکه این عدالت خواهی  و مطالبه گری الزاماتی دارد که باید به آن توجه شود، خاطرنشان کرد: اصل عدالتخواهی از ضرورت های یک جامعه الهی است و مقام معظم رهبری در جهت مسئله مطالبه گری می فرمایند که تنها راه نجات کشور بحث مطالبه گری است.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه عدالت و مبارزه با فساد نیز در گام دوم انقلاب آمده است، تصریح کرد: عدالتخواهی و مطالبه گری در دین و انقلاب ما یک ضرورت اساسی به شمار می رود و در این میان نخبگان جامعه و جوانان مومن و انقلابی وظیفه مضاعف و دو چندان دارند.

وی با اشاره به اینکه اکثراً جوانان مومن و انقلابی در این عرصه فعال هستند، اذعان کرد: هر شخصی نمی تواند عدالتخواهی و مطالبه گری کند بلکه باید شاخصه های این عرصه را بدانند و باید خود اهل عدالت باشند.

ناهیدی صداقت و انصاف انقلابی را از شرایط عدالتخواهی و مطالبه گری دانست و عنوان کرد: برخی نیز عدالتخواهی و مطالبه گری را فریاد می زنند ولی از برخی عدالتخواهی و مطالبه گری که به نفع خود است چشم پوشی می کنند که این با صداقت و انصاف انقلابی هم خوانی ندارد.

وی با بیان اینکه اشراف عالمانه و آگاهانه باید یک فرد عدالتخواه و مطالبه گر داشته باشد، تشریح کرد: یک فرد مطالبه گر نباید به دنبال ایجاد نا امنی و آشوب باشد و برخی دیده شده که افرادی با رفتار خود آب را به آسیاب دشمنان این کشور، نظام و انقلاب می ریزند.

خطیب جمعه خلیل آباد با اشاره به رأی مخالف اعضای شواری امنیت به قطعنامه ضد ایرانی آمریکا، بیان کرد: رأی منفی اعضای شورای امنیت به این قطعنامه نیز بازتاب گسترده ای در دنیا و رسانه ها داشت و شکست تلخی را برای آمریکا رقم زد که در طول ۷۵ سال گذشته بی سابقه بود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه این سنگین ترین شکستی بود که آمریکا متقبل شده است، ابراز کرد: یکی از پیام های شکست آمریکا این است که حلقه های دیگر این فشار ها در حال شکسته شدن است و این مرهون اتحاد و انسجام مردم و گفتمان مقاومت در جامعه اسلامی و منطقه است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.