مدیر اداره برق کاشمر خبر داد؛

امضاء ۲۳۰ تفاهم نامه کاهش پیک بار مصرف برق در کاشمر / مشترکین خانگی ۴۵ درصد مصرف برق کاشمر را تشکیل می دهند

شناسهٔ خبر: 148692 -
چاپ خبر چاپ خبر
صادقی با بیان اینکه بیشترین اشتراک برق مربوط به مصارف خانگی است حدود 45 درصد مصرف برق شهرستان را تشکیل می دهند، گفت: بیش از 230 تفاهم نامه در بخش های کشاورزی، صنایع، جایگاه های CNG و... برای کاهش پیک بار مصرف در شهرستان کاشمر امضاء شده است.

صادقی، مدیر شرکت توزیع برق کاشمر در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: از مسئولان و مردم تقاضا می کنم در بحث صرفه جویی مصرف برق در تابستان ۹۹ همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم بدون خاموشی یا با خاموشی کمتر تابستان را پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه مدیریت برق شهرستان کاشمر حدود ۸۰ هزار اشتراک برق دارد که بعد از مشهد چهارمین شهر در استان هستیم که تعداد مشترک بالایی را داریم، خاطرنشان کرد: بیشترین اشتراک برق مربوط به مصارف خانگی است حدود ۴۵ درصد مصرف برق شهرستان را تشکیل می دهند و بعد از مصارف خانگی، مشترکین کشاورزی و صنعتی در رده های بعدی قرار دارند.

مدیر شرکت توزیع برق کاشمر با تاکید بر اینکه اوج مصرف برق از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور است و همه ساله وزارت نیرو دستورالعمل هایی مبنی بر مشوق هایی برای همکاری مشترکین در این بازه در نظر می گیرد، تصریح کرد: مشکل برق سراسری کشور در کل سطح میزان ۲۰۰ ساعت است که اگر ادارات، مردم و صنایع همکاری داشته باشند از احداث نیروگاه خودداری می شود.

وی با اشاره به اینکه یک نیروگاه که بخواهد میزان ۲۵۰ مگاوات برق تولید کند نزدیک ۵۰ میلیون دلار هزینه برای کشور دارد، اذعان کرد: اگر بتوانیم یکسری اقدامات در خصوص مدیریت مصرف انجام بدهیم ما را از احداث صرف این هزینه بی نیاز می کند.

صادقی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل های ارسالی ۱۳٫۵ مگاوات بایستی پیک بار شهرستان کاشمر نسبت به سال قبل کاهش داده شود، عنوان کرد: علاوه بر سهمیه اختصاصی کاهش پیک بار مصرفی شهرستان توانستیم فراتر رویم و ۲۰۹ تفاهم به میزان ۱۱٫۲ مگاوات در بحث کشاورزی، ۲۱ تفاهم نامه به میزان ۸۱۰ کیلووات در بحث صنایع و همچنین تفاهم نامه هایی با جایگاه های cng بسته شده است تا بتوانیم از این تابستان بدون خاموشی عبور کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت برق شهرستان تمام تلاش خود را دارد که کمترین خاموشی را در تابستان اعمال کنیم، تشریح کرد: گرمای هوا هم در سال جاری بی سابقه است و مصرف برق کشور هم افزایش پیدا کرده است.

مدیر شرکت توزیع برق کاشمر همچنین در پایان بیان کرد: استفاده از سایبان برای کولرهای آبی، قراردادن کولرهای آبی بر روی دور کند، استفاده نکردن حتی الامکان از کولرهای گازی، تنظیم کولرهای گازی بر روی دمای ۲۴ درجه و رفاه اجتماعی، عدم استفاده از لوازم پر مصرف برقی در ساعات اوج مصرف ( ۱۲ تا ۱۶)، استفاده از روشنایی طبیعی در طول روز و… می تواند در مدیریت مصرف برق کمک ویژه ای داشته باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.